Druk dla firm

On Press with Lynx: 3 wskazówki dotyczące atramentu, aby zoptymalizować jakość druku na papierze niepowlekanym

Wyobraźmy sobie taką sytuację: jest styczeń 2015 roku i właśnie skończyliśmy drukować naszą najnowszą promocję Lynx - On Press with Lynx. Jak zwykle, druk odskoczył od strony z żywymi kolorami, promocję czuło się świetnie w rękach, a obrazy przedstawiały serce drukarni i klucz do osiągnięcia optymalnej jakości druku - drukarza. Choć od tamtej pory minęło sześć lat, kilka strategii, które zastosowaliśmy w odniesieniu do atramentu, jest dziś równie aktualnych.

1. Atrament metaliczny

Tak, metaliczny atrament może pięknie drukować na niepowlekanym papierze. Umieść farbę metaliczną w pierwszym zespole drukującym i drukuj drobny tekst i linie. Należy pamiętać, że wysychanie atramentów metalicznych może trwać dłużej niż w przypadku standardowych kolorów procesowych. Zaplanuj dodatkowy czas, aby zapewnić odpowiednie schnięcie przed wykonaniem kopii zapasowej pracy. Zapobiegnie to zbieraniu się dużych płatków pigmentu w farbach metalicznych.

2. Zbuduj bogatą czerń

Chociaż solidna jednokolorowa czerń będzie się dobrze drukować z dobrą jednorodnością i akceptowalną gęstością, zbudowanie 4-kolorowej czerni zapewni Ci niesamowitą głębię kolorów. Lubimy używać 100% czarnego, 40% cyjanu, 30% magenty i 30% żółtego.

3. Zmień kolejność rotacji

Jeśli drukujesz duże niebieskie bryły lub ekrany, rozważ przesunięcie cyjanu na koniec rot

acji atramentów. Atrament cyjan może stanowić wyzwanie, jeśli chodzi o zmętnienie atramentu. Przesuwając go na koniec sekwencji kolorów, zobaczysz o wiele gładszą warstwę atramentu.

Wykorzystaliśmy te strategie w druku On Press with Lynx, aby stworzyć dzieło o intensywnych kolorach i ostrych obrazach. Możesz poczekać, aby zobaczyć tę wyjątkową demonstrację jakości, jaką można osiągnąć na niepowlekanych materiałach. Or....go for it and use these suggestions to help make your next piece really stand out.

Kliknij tutaj, aby zamówić bezpłatną kopię naszych najnowszych promocji.

Tags: lynx, Lynx Paper, Print Tips & Best Practices

Być może zainteresuje Cię...

Laminator Leitz iLAM Home Office A4 Szary ciemny 209,42 PLN Zobacz w sklepie
Laminator iLam Office A4 Leitz 335,44 PLN Zobacz w sklepie
Laminator Leitz iLAM Touch Turbo Pro A3 Srebrny 1 468,97 PLN Zobacz w sklepie