Druk dla firm

Cztery wskazówki dotyczące lepszego krycia tuszem na papierze niepowlekanym

Spójrzmy prawdzie w oczy, papier niepowlekany jest bardzo modny. Wiele firm, od projektantów mody po duże korporacje, wybiera niepowlekany papier, aby nadać swoim ważnym projektom bardziej dotykowy wygląd i wrażenie. Jest jednak kilka rzeczy, o których projektanci muszą wiedzieć, aby uzyskać doskonałe pokrycie farbą na papierze niepowlekanym.

Jednak dla projektantów i profesjonalistów zajmujących się drukiem, którzy dopiero zaczynają pracę z papierem niepowlekanym, uzyskanie gładkiego, równego wyglądu w obszarach, które zawierają duże jednolite pokrycie, może początkowo wydawać się trudnym zadaniem. Najważniejszym pierwszym krokiem w walce z "cętkowanym" lub "galwanizowanym" wyglądem podczas procesu drukowania jest wybór wysokiej jakości papieru niepowlekanego.

Cougar® zyskał znakomitą reputację jako niezawodny i cieszy się powszechnym zaufaniem wielu firm, zapewniając spójne, optymalne rezultaty w najważniejszych projektach drukarskich. Lynx® Opaque Ultra jest również doskonałym wyborem dla projektów o mniejszym budżecie.

Po wybraniu wysokiej jakości papieru niepowlekanego, istnieje kilka technik pozwalających uzyskać gładkie, bogate pokrycie.

Oto nasze 4 najważniejsze sugestie dotyczące lepszego krycia tuszem na papierze niepowlekanym:

    Różnice w sekwencji tuszu Chociaż CMYK jest najbardziej powszechną sekwencją tuszu, czasami zmiana kolejności tuszu może zwiększyć kontrast lub w inny sposób poprawić obraz. Pojedyncza czerń Nałóż tak grubą warstwę tuszu, jak tylko pozwalają na to warunki, aby uzyskać równomierne pokrycie ciemnych jednolitych obszarów. Użyj warstwy matowego lakieru, aby wygładzić gęste obszary. Podwójna czerń Dwa uderzenia czarnego koloru na dużej jednolitej powierzchni zapewniają ciemne, równomierne pokrycie. Użycie dwóch czerni do drukowania obrazów w skali szarości (półtonów) zwiększa kontrast i sprawia, że cienie są bardziej wyraziste. Bogata czerń Zmieszaj 100% czerń z kolorami procesowymi, aby poprawić gęstość i krycie atramentu, lub użyj kwadtonów CMYK, aby "ocieplić" czarno-biały obraz.

Dla inspiracji, sprawdź naszą galerię, aby zobaczyć, co marki i agencje robią z niepowlekanym papierem. Zamów promocyjny wydruk lub dwa z naszych zasobów i poznaj możliwości dla swojej marki.

Tagi: Wskazówki dotyczące projektowania i produkcji druku, Papier niepowlekany

Być może zainteresuje Cię...

Laminator Leitz iLAM Home Office A4 Szary ciemny 209,42 PLN Zobacz w sklepie
Laminator iLam Office A4 Leitz 335,44 PLN Zobacz w sklepie
Laminator Leitz iLAM Touch Turbo Pro A3 Srebrny 1 468,97 PLN Zobacz w sklepie