Druk dla firm

Jak korzystać z papierowej księgi próbek

Poniższy tekst jest częścią pierwszej z dwuczęściowej serii od naszej przyjaciółki Jill DiNicolantonio, pierwotnie opublikowanej jako Save Your Sanity and Start with the Paper Swatchbook. Ten how-to zapewnia podstawy, jak korzystać z papierowego swatchbook, aby zapewnić, że projekt działa płynnie i na budżet. Jako założycielka Parse & Parcel, a od niedawna Engagement Director w Millcraft Paper, Jill odkryła, że księgi wzorcowe są niezbędnym narzędziem do rozpoczęcia każdego projektu drukarskiego. Chociaż są one niezwykle przydatne, mogą również powodować przeciążenie informacyjne zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych profesjonalistów. Aby w pełni wykorzystać swój swatchbook, podążaj za wskazówkami Jill w tej dwuczęściowej serii. Będziesz poruszać się po tych solidnych narzędziach jak profesjonalista w mgnieniu oka.

Widziałem, jak to się dzieje raz po raz. Projektant pracuje nad projektem druku i dociera aż do końcowych etapów notowania tylko po to, aby dowiedzieć się, że papier, na którym zaprojektował całą pracę, w rzeczywistości nie istnieje. Brzmi nieprawdopodobnie, ale to prawda. Myślę, że często zakładamy, że wszystkie papiery są oferowane w standardowych gramaturach, rozmiarach i wykończeniach i przyjmujemy za pewnik, że nasze specyfikacje papieru nie będą stanowiły problemu. Prawdopodobnie jest tak w 80% przypadków, ale te 20%, w których tak nie jest, może spowodować spustoszenie w naszym terminie, nie wspominając o budżecie. Możesz zaoszczędzić sobie (i swojemu zdrowemu rozsądkowi) mnóstwo czasu, robiąc jedną prostą rzecz na początku projektu: otwórz i przeczytaj swatchbook.

Chociaż każdy swatchbook jest ułożony nieco inaczej, podstawowe informacje w nim zawarte są takie same. A ta informacja jest kluczowa, aby pomóc projektantom zmaksymalizować ich budżet i dotrzymać terminów. Poniżej przedstawiam pięć atrybutów, które należy sprawdzić w księdze wzorcowej, jeśli chodzi o właściwą identyfikację i dobór papieru do projektów druku.

Gatunek - jest to dość proste; gatunek to linia papieru wyprodukowana przez papiernię lub producenta. Na przykład Cougar® to gatunek produkowany przez papiernię Domtar. Kiedy już zidentyfikujesz gatunek, łatwo będzie Ci zlokalizować wzornik w swoim pudełku z próbkami - po prostu sprawdź grzbiet pod kątem nazwy gatunku.

Kolor - Szczerze mówiąc, większość projektów drukowania będzie na białym papierze, więc jeśli gatunek ma tylko jeden odcień bieli, przejdź do następnego atrybutu. Ale jeśli planujesz użyć kolorowego materiału, przerzuć się na kolor, który chcesz w wodospadzie papieru wewnątrz książki próbek. Upewnij się, że jest to odcień, którego szukasz, być może trzeba będzie wyciągnąć kilka książek próbek i porównać odcienie, aby pomóc Ci znaleźć ten idealny mecz kolorów.

Wykończenie - Większość swatchbooków będzie podzielona i podzielona na zakładki według wykończeń. Przerzuć się na wykończenie, które Cię interesuje, w świecie papierów niepowlekanych domyślne wykończenie będzie gładkie, ale najprawdopodobniej zobaczysz wiele opcji. Na przykład, swatchbook Cougar posiada trzy wykończenia do wyboru: super gładkie, gładkie i welinowe. Przerzucając każdą z zakładek, można wyczuć fakturę papieru. W przypadku super gładkiego papieru można zauważyć bardzo gładkie, przyjemne w dotyku wykończenie, w porównaniu z welonem, który ma bardziej zębate, wyczuwalne w dotyku wykończenie, a gładki jest gdzieś pomiędzy.

Tagi: Proces wyboru papieru

Być może zainteresuje Cię...

Laminator Leitz iLAM Home Office A4 Szary ciemny 209,42 PLN Zobacz w sklepie
Laminator iLam Office A4 Leitz 335,44 PLN Zobacz w sklepie
Laminator Leitz iLAM Touch Turbo Pro A3 Srebrny 1 468,97 PLN Zobacz w sklepie