Przejdź do treści

Laminowanie – skuteczna ochrona czy zbędny wydatek?

Laminowanie - skuteczna ochrona czy zbędny wydatek?

Szybsza nauka, lepsza reklama, a wszystko dzięki… laminatorowi. Zobacz, dlaczego niektóre materiały warto laminować, a innych nie.

Laminator to jedno z urządzeń, które stanowią podstawowe wyposażenie niemal każdego punktu ksero. Z racji szerokiego dostępu do tego rodzaju urządzeń, bez trudu można zadbać o wysoką jakość i bezpieczeństwo naszych materiałów.

Rodzaje laminacji

Można wyróżnić kilka rodzajów laminacji: laminacja stała, laminacja stała na ciepło, laminacja stała na zimno, a także laminacja płynna, która zdobywa coraz większą popularność. Wybór laminacji jest zależny od wielu czynników, takich jak rodzaj papieru czy też rodzaj powierzchni.

Reklamy na samochodach o płaskiej powierzchni możemy laminować laminatem monomerowym lub polimerowym. Jeżeli natomiast powierzchnia samochodu jest nieregularna, powinna być zabezpieczona przy użyciu laminatorów płynnych. Folie One Way Vision, które są stosowane do oklejania okien dające efekt lustra weneckiego zaleca się laminować laminatem płynnym oraz gorącym.

Dlaczego warto laminować materiały?

Jeśli zależy nam na tym, by nasze materiały wyróżniały się wysoką odpornością na zabrudzenia, zamoczenie, działanie promieni UV czy też wyblaknięcie tuszu, warto je zalaminować. Odnosi się to nie tylko takich materiałów jak menu, znajdujące się na stole w restauracji, na które zamawiający może coś wylać lub pochlapać jedzeniem, ale również innych materiałów. Zalaminowane dokumenty zyskują wytrzymałość, a kolory stają się mocniejsze i intensywniejsze.

Materiały, które chcemy zaprezentować naszemu klientowi również mogą zostać zalaminowane. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza w przypadku, gdy nasze dokumenty są kolorowe lub większość albo całość prac stanowią obrazki. Nie od dziś przecież wiadomo, że w ten sposób wzmocnimy kolor naszych wydruków. Co więcej folia chroni przed wyblaknięciem, dzięki czemu Twoja oferta zachowa kolor o wiele dłużej niż ma to miejsce w przypadku niezalaminowanych materiałów.

Laminowanie jest w Twoim planie?

Nie wiesz, czy Twoje materiały powinny zostać zalaminowane? Zapewne wielokrotnie zastanawiałeś się, czy warto laminować dokumenty. Wszystko jest zależne od specyfiki dokumentu, który planujesz zalaminować. Dowód osobisty, paszport czy też prawo jazdy to dokumenty, których nie wolno laminować. Laminowanie tego rodzaju dokumentów powoduje ich uszkodzenie i utratę ważności, ponieważ folia ogranicza dostęp do zabezpieczeń weryfikujących poprawność dokumentu. Natomiast innego rodzaju dokumenty jak menu czy też oferta handlowa, plakaty albo notatki do nauki czy materiały do nauki dla dzieci mogą być bez przeszkód laminowane. Jednymi z najchętniej wybieranych laminatorów są urządzenia marki Fellowes oraz Cosmic.

Już teraz sięgnij po laminator albo powierz to zadanie profesjonalistom, którzy zrobią to za Ciebie. Punkt ksero w Krakowie oferuje tego rodzaju usługi.

Laminowanie – istotny etap archiwizacji

Jeśli zależy nam na tym, by dokumenty i zapiski biurowe, które archiwizujemy przetrwały działanie czasu, warto je zalaminować. Zanim włożysz swoje dokumenty do teczek, zalaminuj je. W ten sposób Twoje materiały będą odporne na wymięcie, kruszenie, zabrudzenie, a także na wpływ wilgoci oraz kurzu.

W krakowskim punkcie ksero PrintEria.pl możesz powierzyć laminowanie dokumentów profesjonalistom. Dzięki temu nie będziesz musiał martwić się o to, by zaopatrzyć się w urządzenie oraz nie będziesz musiał poświęcać swojego czasu na samodzielne laminowanie dokumentów.

Zabawki idealnie laminowane

Zależy Ci na tym, by wycinanki do nauki dla Twojego dziecka, takie jak na przykład obrazki w kształcie owoców, literek czy cyferek prezentowały się dobrze i na długo zachowały swój pierwotny wygląd? Zalaminuj je! Pamiętaj, by folia, która ma służyć do laminowania była z każdej strony o kilka centymetrów szersza od określonego obrazka.

Czytać:  Drukowanie pocztówek biznesowych i marketing pocztówek stały się łatwe

Jak zapewne wiesz, małe dzieci lubią wkładać do buzi wszystko, co akurat mają pod ręką. Z tego względu dając im do nauki kolorowe obrazki warto je zabezpieczyć przed działaniem śliny czy też przed wymięciem. Co więcej, laminowane materiały wyróżniają się większą głębią koloru i są bardziej wytrzymałe na uszkodzenie.

Z tego względu laminuje się także materiały do nauki, na przykład karteczki z literkami albo słowami w obcych językach.

Laminowanie w służbie reklamy

Mówi się, że reklama jest dźwignią handlu. To oznacza, że warto zadbać o to, by nasze materiały reklamowe, które chcemy przedstawić klientom, wyglądały elegancko i dobrze. Z tego względu warto je zalaminować. Dzięki temu ich kolor będzie bardziej intensywny i nie wyblaknie tak szybko, jak to ma miejsce w przypadku niezalaminowanych materiałów reklamowych.

Dlatego, jeśli masz takie materiały jak menu, karty do dań czy też ulotki z danymi firmy, zalaminuj je. Dzięki temu trudniej będzie je zniszczyć i posłużą dłużej Tobie i Twojej firmie. Nie wahaj się i już dziś skorzystaj z usług PrintEria.pl, najlepszego ksero w Krakowie, którego pracownicy z pełnym zaangażowaniem zalaminują wszystkie najpotrzebniejsze dokumenty. Nie czekaj i już dziś skorzystaj z oferty.

Tego lepiej nie laminuj!

Pęknięty dowód osobisty, prawo jazdy, które w niedługim czasie rozsypie się? Nie próbuj ich naprawiać, ponieważ w ten sposób możesz sam sobie zaszkodzić. Wiele ważnych dokumentów tożsamości takich jak legitymacje, dowody osobiste czy też prawo jazdy nie mogą być laminowane, ponieważ w ten sposób można łatwo naruszyć ich strukturę, a co się z tym wiąże, stworzyć przeszkodę w ich weryfikacji, czy nie zostały podrobione albo przerobione.

W ten sposób mogą stać się niewiarygodne. Z tego względu mogą zostać uznane za uszkodzone, co stwarza obowiązek ich wymiany. Dlatego warto pamiętać o tym, by nie laminować tego rodzaju dokumentów.

Laminację reszty materiałów możesz wygodnie i bez żadnych obaw powierzyć dobrej drukarni PrintEria.pl, która przyjmuje także zamówienia internetowe z opcją dostawy do domu lub w inne, dowolnie wybrane miejsce przez klienta. Zaufaj jakości ksera, który wchodzi w skład grupy PrintEria.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.