Przejdź do treści

Sałatka kolorowa – czyli kolory w druku soczyste jak owoce

Sałatka kolorowa - czyli kolory w druku soczyste jak owoce

Natura dostarcza nam najlepszych składników. Ananas, pomarańcz, truskawka, malina, wymienianie wszystkich owoców natury mogło by trochę potrwać. Zarówno smak i barwa są w ich przypadku nie do podrobienia. Odwzorować ten naturalny kolor w praktyce jest ciężko. Jak świadomie możemy sprawić by nasza dokumentacja techniczna zawsze wyglądała tak jak sobie tego życzymy? Oto przepis na sałatkę z kolorów. Smacznego.

Słodki jak żółty Ananas

Pierwszym składnikiem w naszej sałatce będzie żółty. Ulubiony kolor Konfucjusza, który utożsamiał go z jasnością umysłu i wiedzą. Z pewnością na ten stan rzeczy wpływ ma światło i życiodajna energia kojarzona właśnie z żółtym. Kolor ten, niezależnie czy jest to druk cyfrowy czy inny będzie ułatwiał nam pokazanie, że zależy nam na przekazaniu tej właśnie wiedzy w sposób nienachalny. Dlatego stosujmy go mądrze.

Ożywczy pomarańcz

Do tego dorzucamy kolor pomarańczowy. Żywy i energiczny, uaktywni naszą spontaniczność i żywotność. Budzący ciepłe, pozytywne odczucia wniesie pozytywy do naszego życia. W druku najlepiej sprawdzi się przy tworzeniu materiałów mających natchnąć do działania odbiorcę. Podświadomie kolor pomarańczowy kojarzony jest z pewnością w podejmowaniu decyzji. Zwłaszcza dobrze na niego zareagują osoby młodsze.

Zielone jabłuszko

Trzecim dodatkiem do naszej sałatki jest zielony. Zieleń utożsamiamy ze spokojem i harmonią i bezpieczeństwem. Nie bez powodu używany jest przez sygnalizatory świetlne jako bezpieczny przejazd. Używają go firmy, które chcą budować markę w oparciu o bezpieczeństwo, ale również harmonię z naturą. Gdy wykonujemy druk plakatów czy też dokumentów, opatrzony zielonym kolorem możemy być pewni, że wzbudzimy większe zaufanie zwłaszcza wśród osób wrażliwszych.

Pełnokrwista wiśnia

Aby dodać nieco pikanterii, doprawiamy naszą sałatkę czerwonym. To kolor kojarzony różnie. Z jednej strony może przywodzić na myśl to co niegrzeczne i zabronione (analogia ze światłami). Jednak odpowiednio dobrze zastosowany może podkreślić wigor, determinację oraz przywództwo. Jest to bardzo wyrazisty kolor dynamizujący i nawołujący do podporządkowania. Nie bez powodu sklepy używają go do oznajmiania promocji ;). Stosuj czerwony gdy chcesz zadbać o to by podkreślić swój przekaz, status przywódcy lub zależy Ci na wywarciu odpowiedniej presji na odbiorcy.

Jagodowy ład

Wszystko razem posypujemy odrobiną niebieskiego dla fantazyjnego smaku. Ponieważ kolor ten kojarzy się z kreatywnością i mądrością. Zaznaczone fragmenty na niebiesko mogą odwoływać się do poczucia inteligencji i twórczych zapędów. Niebieski dobrze wpływa też na osoby ceniące sobie szczerość i wiarygodność. To idealne dopełnienie Twojej kolorowej sałatki.

Czytać:  Maksymalny obszar kopiowania tekstu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.