Przejdź do treści

Szybki wydruk online w Krakowie

Szybki wydruk online w Krakowie

​Drukarnia online – najlepszy przyjaciel wszystkich, którzy stale potrzebują wydrukować dokumenty na wczoraj. W Mieście Królów powstaje coraz więcej firm oferujących usługi drukarskie, zamawiane przy pomocy kilku kliknięć myszki. Drukarnia internetowa staje się bardzo popularna, przede wszystkim wśród firm, które chętnie zamieniają usługi stacjonarne na te online. Wykres, grafik, dokumentacja techniczna – nie ważne, co chcesz wydrukować, drukarnia online zadba o tempo i jakość.

Historia druku w Krakowie

Kto był pierwszym drukarzem w Krakowie? Dowiedzieliśmy się o pięciu Panach, drukujących w Mieście Królów na przełomie XV i XVI wieku. Nie trudno domyślić się, że w ich czasach nie istniały jeszcze drukarnie internetowe. Od czegoś jednak trzeba było zacząć. Przedstawiamy drukarzy, którzy pracowali na terenie Krakowa długo przed powstaniem drukarni online:

  • Kasper Straube uważany jest za pierwszego drukarza krakowskiego. Pochodził on z Bawarii. Według danych, w latach 1473-1477 wydał cztery, uważane za najstarsze w Polsce, druki łacińskie. W jego drukach ujawniono aż 22 rodzaje różnego papieru. Ciekawe, ile rodzajów papieru oferuje współczesna dobra drukarnia?
  • Szwajpolt Fiol to polski drukarz pochodzenia niemieckiego, znany z założenia drukarni w Krakowie, drukującej pisma cyrylicą w języku cerkiewnosłowiańskim. Jak dobrze, że obecnie nawet tania drukarnia wydrukuje każdy dokument, który do niej wyślemy – nawet w innym języku.
  • Jan Pepelau – o tym drukarzu nie wiemy prawie nic. Jego nazwisko znane jest jedynie ze źródeł archiwalnych, które mówią, że pracował on w Krakowie. Ciekawe czy jego pracownia była uznawana za dobrą drukarnię?
  • Jan Haller był niemieckim kupcem, drukarzem oraz wydawcą. Posiadał na terenie Krakowa własną drukarnię, która w 1505 roku uzyskała przywilej królewski – wyłączność druków państwowych. Nie był to druk cyfrowy, jednak z pewnością odznaczał się wysoką jakością.
  • Florian Ungler pochodził z Bawarii, jednak działalność drukarską rozpoczął w Krakowie. Właśnie on założył pierwszą w Polsce drukarnię drukującą książki w całości w języku polskim. Dobrze, że obecnie mamy nie jedną dobrą drukarnię, która się tym zajmuje. W tamtych czasach nie istniał druk cyfrowy, tak bardzo popularny obecnie. Nie było także drukarni online, w których każdy mógłby wydrukować swoje dokumenty bez wychodzenia z domu. Ciekawe jak największe firmy poradziłyby sobie bez drukarni internetowej…?

Ze stacjonarnej na drukarnię online?

Na pewno nie dziwi fakt, że wraz z rozwojem Internetu, coraz więcej usług świadczy się elektronicznie. Sprzedaż, reklama, ale także szkolenia i druk cyfrowy – wszystko załatwisz online. Czy zmiana drukarni stacjonarnej na tą internetową będzie dobrym krokiem? Uważamy, że tak! Specjalistycznej, dobrej drukarni nie spotkasz niestety na każdym kroku – nawet w większych miastach istnieje jedynie kilka tego typu punktów. Realizacja Twojego druku cyfrowego może więc wiązać się z czasochłonną i denerwującą wizytą na drugi koniec miasta, albo jeszcze dalej. Gdy dojedziesz na miejsce, spodziewaj się długich kolejek – drukarnie stacjonarne często są przepełnione klientami, przede wszystkim w okresie szkolnym, kiedy studenci systematycznie je okupują. Masz czas na czekanie? A kto wyśle towar do klientów i przeprowadzi szkolenie? Jeśli postanowisz skorzystać z drukarni internetowej, wszystkie niezbędne czynności wykonasz online, w dowolnym czasie, bez wychodzenia z domu.

Jak mówi znane porzekadło, czas to pieniądz. Korzystając z usług drukarni internetowej oszczędzasz nie tylko cenne minuty, ale także pieniądze. Pamiętaj jednak: drukarnia online, w przeciwieństwie do tradycyjnej, nie posiada punktu obsługi klienta. Nie jest to jednak minus. Właśnie dzięki temu znacząco ogranicza koszty, a co za tym idzie, obniża ceny swoich usług. W efekcie zazwyczaj bardziej opłaca się realizować najmniejsze zlecenia w drukarni internetowej. Oczywiście nie można stwierdzić, że ceny w drukarniach online zawsze i wszędzie będą niższe od cen w punktach stacjonarnych, jednak w zdecydowanej większości przypadków to prawda. Zero korków, zero kolejek, zero oczekiwania. Wszystkie wymagania spełnione!

Czytać:  Innowacyjne drukarki zmieniają świat na lepsze

Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie usług drukarni internetowej, będziesz mógł wybrać dowolną firmę, nawet tę z końca Polski. Potrzebujesz niestandardowych wydruków, które nie są realizowane przez najbliższą drukarnię stacjonarną? Strzał w dziesiątkę! Nawet najwięksi fani stacjonarnych drukarni cyfrowej coraz częściej wybierają usługi online – cenę, jakość i szybkość w jednym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.