Przejdź do treści

Trzy kwestie, które mogą obniżyć koszty wydruków o ponad 30%.

Trzy kwestie, które mogą obniżyć koszty wydruków o ponad 30%.

Przemysł drukarski umiera.

Istnieją ogromne nadwyżki mocy produkcyjnych. Firmy poligraficzne oferują ceny samobójcze.

Więc wszystko, co musi zrobić kupujący druk, to nadal naciskać, naciskać, naciskać na cenę. Nie będą mieli problemu z utrzymaniem nawet najmniejszego budżetu.

Właściwie, to jest bardzo daleko od prawdy.

Koszty rosną. Liczba przedsiębiorstw poligraficznych, które ostatnio poniosły porażkę, oznacza, że zdolności produkcyjne nie są tak duże, jak były. Jeśli kupujący uważa, że cena zakupu jest łatwa, musi przemyśleć to jeszcze raz.

O wiele łatwiejszym sposobem na zmniejszenie kosztów jest zakwestionowanie specyfikacji.

Kupujący, którzy kwestionują specyfikację, osiągną więcej dzięki swojemu budżetowi. Pozostaną oni w kontroli nad finansami. Prawdopodobnie stworzą również lepsze relacje z dostawcami.

Kupujący, którzy nie kwestionują specyfikacji, mają mniejsze szanse na nawiązanie dobrej współpracy ze swoimi dostawcami. Będą oni stale podnosić swoje ceny. Ale będą też walczyć o to, by osiągnąć jak najwięcej ze swoim budżetem.

Jeśli chcesz zarobić jak najwięcej pieniędzy, naprawdę musisz zastanowić się nad swoją specyfikacją. Oto trzy rzeczy, które powinieneś przejrzeć na temat każdej specyfikacji.

Papier

To bardzo kuszące trzymać się dokumentów, które znasz. Ale robiąc to możesz wydawać więcej niż trzeba. Papiernie robią duże postępy w zakresie produkowanych przez siebie zapasów.

Jeśli od jakiegoś czasu nie spojrzałeś na specyfikację papieru, możesz być zaskoczony wynikami, które możesz osiągnąć. Poprawa bieli, powierzchni i objętości oznacza, że być może będziesz w stanie określić mniejszą wagę lub gatunek papieru.

Rozmiar

Wielu nabywców drukarek trzyma się rozmiarów A. Przecież to jest to, do czego wszyscy są przyzwyczajeni. Ale jest wiele okazji, kiedy nie musimy trzymać się standardowych rozmiarów.

Jeśli możesz określić nieco mniejszy rozmiar, być może uda Ci się uzyskać o wiele więcej elementów z arkusza. To może znacznie obniżyć koszt twojego artykułu.

Przebieg druku

Jednym z największych obszarów marnotrawstwa, które widzę w wielu egzemplarzach drukowanego przedmiotu. Kuszące dla kupujących jest zamawianie dodatkowych egzemplarzy, ponieważ są one bardzo opłacalne. Ale często te dodatkowe kopie kończą się gromadzeniem kurzu w szafie lub magazynie.

Kupujący powinni zawsze kwestionować ilość zamawianych egzemplarzy. Mogą oni być w stanie poczynić znaczne oszczędności.

Oto jak zaoszczędziłem jednej z firm dużą sumę pieniędzy

Firma ta produkuje coroczny katalog produktów. Jedną z pierwszych rzeczy, które zrobiłem, gdy otrzymałem specyfikację, było zajrzenie do papieru. Moim zdaniem, była ona wyraźnie przesadzona.

Udało mi się znaleźć znacznie lżejszy papier, bez zbytniego kompromisu w kwestii bieli. Większa część papieru również pozostała taka sama.

Klienci mieli taką samą wartość postrzegania katalogu. Ale budżet został zmniejszony o ponad 30%.

Niektórzy nabywcy drukarek czują, że nie są w stanie dokonać takich zmian.

Co zrobić, gdy właściciel budżetu dyktuje specyfikację?

Wciąż rolą kupującego jest zakwestionowanie specyfikacji. Prawie wszyscy właściciele budżetów są bardzo wdzięczni, jeśli powie się im, że oszczędności mogą być dokonane.

Jeśli kupujący nie zmieni specyfikacji stają się one raczej plackerem zamówień niż kupującym.

Oto trzy punkty akcji, które pozwolą Ci zakwestionować specyfikacje

  • Przegląd materiałów papierowych
  • Badanie, czy inny rozmiar może być bardziej ekonomiczny
  • Podważenie liczby zamawianych egzemplarzy
Czytać:  Szybki wydruk online w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.