Przejdź do treści

Żargon drukarski wyjaśniony

Żargon drukarski wyjaśniony

Spis treści

Co jest z tym ziarnem?

Cały papier ma kierunek ziarna. Aby określić kierunek włókien, wyciągnij rękę i połóż na niej mały arkusz kwadratowego papieru, zobacz, jak trzyma się płasko podczas obłożenia dłoni, teraz obróć go o 90 stopni i zobacz, czy zasłony mniej lub więcej, to będzie tylko bardzo nieznaczne, ale kąt, dla którego wydaje się bardziej wytrzymały jest „pod kątem ziarna”, bardziej miękka zasłona jest to, co wie, jak „z ziarnem”.

Podobnie, jeśli wziąć kwadratowy kawałek karty i zgiąć go między palcem a kciukiem, nie za daleko, aby go zagiąć, a następnie przełączyć go ponownie 90 stopni, miejmy nadzieję, że zobaczysz, że jest silniejszy w jednym z dwóch kierunków. Kierunek, który daje większy opór, idzie w kierunku przeciwnym do ziarna. Powodem tego jest to, że zawsze najlepiej jest złożyć dokument „z ziarnem”, aby nie obciążać włókien w papierze, które mogą powodować niepotrzebne pęknięcia na linii fałdu.

Czym jest papier artystyczny?

Powszechnie używany termin określający szereg gładkich, 'powlekanych’ materiałów papierowych, najczęściej stosowanych w druku Litho. Zazwyczaj jest on dostępny w wersji błyszczącej, która ma wysoki połysk i jest najbardziej popularna, a następnie w wersji jedwabnej lub matowej, która ma lekko matowy wygląd. Jeśli praca drukarska ma wysokie zabarwienie, np. jest pokryta kolorem, nie pozostawiając za sobą zbyt wiele białego miejsca, wówczas może być trudno odróżnić te dwa wykończenia materiałów. Jest to naprawdę zauważalne tylko na obszarach niezadrukowanych i białych.

Co to jest papier typu „A”?

Najpowszechniej rozpoznawany system rozmiarów papieru z całego świata, wymiary są opracowywane od największego rozmiaru A0, następnie redukcja w dół o połowę A0 to A1, do nagłówków liter to zazwyczaj A4 aż do A7, które są kieszonkowymi ulotkami. A8 jest również używany, ale jest to dość rzadkie, ponieważ jest mniejszy niż wizytówka.

Co to jest dzieło sztuki?

Zazwyczaj projekt uzgodniony między twórcą a klientem jest czysto wizualną reprezentacją. Plik graficzny to sposób, w jaki projektant tworzy inny plik niż ten, który został zaadaptowany przez klienta, plik ten jest w formacie wymaganym przez firmę poligraficzną w celu przetworzenia projektu i przygotowania go do druku.

Co to jest A/W?

Jest to skrót od Artwork.

Co to jest kopia zapasowa?

Odnosi się to do drukowania na odwrotnej lub drugiej stronie zlecenia druku.

Co to jest wiązanie?

Jest to metoda polegająca na łączeniu kilku arkuszy papieru lub tektury w jedną broszurę lub broszurę.

Co to jest Bitmapka?

Każdy obraz, który jest zdigitalizowany jest bardziej niż prawdopodobny Bitmapą, jest to siatka pikseli lub punktów generowana przez oprogramowanie komputerowe w celu ponownego przedstawienia obrazu. Weź lupę i przyjrzyj się bardzo uważnie obrazowi wydrukowanemu w gazecie lub czasopiśmie, możesz wyraźnie zobaczyć piksele, te piksele różnią się kolorem, aby stworzyć ogólny obraz.

Co to jest kocyk drukujący?

Jest to bardzo gruby gumowy arkusz owinięty wokół jednego z wałków na prasie drukarskiej w celu przeniesienia tuszu z płyty na papier.

Co to jest tłoczenie na ciemno?

Jest to sytuacja, w której niepomarszczony kształt jest wciśnięty w tylną część arkusza w celu stworzenia uniesionego lub „wytłoczonego” obrazu widocznego z przodu arkusza. Powszechnie stosowane w przypadku logotypów na broszurach firmowych lub nawet na wizytówkach.

Co to jest Bleed?

Aby wydrukować dokument kolorowy od krawędzi do krawędzi, musi on być wydrukowany w rozmiarze większym niż zamierzony, więc projekt musi wykraczać poza krawędź rozmiaru przycięcia. Spadek ten zwykle musi wynosić 3 mm na wszystkich 4 krawędziach dokumentu. Brak spadu może oznaczać, że każdy niewielki ruch na prasie lub gilotynie spowoduje pozostawienie nieestetycznego białego śladu po pocięciu arkuszy.

Co to jest Colour Blend?

Jest to sytuacja, w której dwa kolory płynnie łączą się ze sobą, albo kolor „zlewa się” z niczym lub z bielą, co również odnosi się do stopniowanego odcienia.

Co to jest papier Bond?

Lekko pruski papier powszechnie stosowany do drukowania papierów firmowych i biurowych. Jeśli kupisz rolkę papieru od lokalnego dostawcy materiałów piśmiennych i najprawdopodobniej będzie to papier typu Bond.

Co to jest papier NCR i papier bez kalki?

NCR odnosi się do „papieru bez kalki”. Papier został pokryty środkami chemicznymi, dzięki czemu może przenosić wszelkie odciski zapisane ręcznie lub wpisane na nim na arkuszu lub arkuszach poniżej. Pozwala to zaoszczędzić na konieczności powielania tych samych informacji na kilku arkuszach, powszechnie stosowanych w paragonach restauracyjnych i u handlowców, którzy muszą napisać ofertę dla klientów i zachować kopię dla siebie.

Co to jest Case Bound?

Odnosi się to do oprawy książkowej, w której twarda książka jest wykonana z twardego materiału. Są one następnie pokrywane tkaniną winylową lub skórą lub materiałem sztucznej skóry w sposób historyczny.

Co to jest Choke?

Technika polegająca na zmianie grubości kształtu lub czcionki w celu jej powiększenia lub wykrwawienia na stronie, której nie należy mylić z „wykrwawieniem druku”.

Czytać:  Poradnik składania do drukowania

Co to jest Chromolina?

Bardzo szybka metoda dokładnego zadruku, wykorzystuje farbę w proszku, a nie mokrą. Zdecydowanie jest to najlepszy sposób na wykonanie odbitki próbnej dla klienta bez konieczności drukowania zamówienia.

Co to jest CMYK?

Jest to skrót od Cyan, Magenta, Yellow i Key colour (Czarny) w procesie druku kolorowego. Mieszanka tych 4 kolorów oznacza, że dostępne są miliony kolorów. Metoda ta jest najbardziej rozpowszechniona na świecie.

Co to jest Collating?

Kiedy kilka arkuszy jest drukowanych w celu utworzenia dokumentu, arkusze mogą być drukowane niezależnie lub wszystkie razem. Po wydrukowaniu muszą być one zebrane razem w odpowiedniej kolejności, zanim zostaną oprawione.

Co to jest separacja kolorów?

Obecnie skomputeryzowany proces, który tworzy „Czterokolorową” lub „Pełnokolorową” separację wzoru i grafiki, dzięki czemu może być ona drukowana przy użyciu procesu CMYK.

Co to jest fałda Concertina?

Termin używany do składania papieru o profilu 'Zig Zag’ do arkusza. Każda składana kartka otwiera się w kierunku przeciwnym do sąsiadującej strony lub panelu. Powszechnie używany do tworzenia dokumentu wydaje się mieć 2 przednie okładki.

Czym jest Continuous Stationery?

Zwykle używana do wystawiania dużych ilości faktur lub formularzy biznesowych. Papier znajduje się na ciągłym arkuszu i jest drukowany i utrzymywany w ciągłym formacie. Jest to typowe dla dużych firm korporacyjnych, które wysyłają ogromne ilości materiałów drukowanych, takich jak telekomunikacyjny gigant BT czy British Gas. Papier ciągły jest nadrukowywany z dużo większą prędkością niż w drukarkach z podawaniem arkuszy.

Co to jest cracking?

Pęknięcie jest wtedy, gdy powierzchnia materiału pęka, jest to materiał zwykle powlekany lub ciężki papier pęka na wirze podczas składania, jest to bardzo zauważalne, gdy karta została wydrukowana w ciężkich, stałych kolorach, szczególnie ciemniejszych kolorach, takich jak ciemny niebieski lub czarny.

Co to jest tusz drukarski (Print Crease)?

Zazwyczaj przed złożeniem, linia jest wciśnięta w arkusz w celu utworzenia fałdy. Ma to na celu uniknięcie pęknięcia arkusza.

Co to jest Creep?

Jest to sytuacja, w której kilka arkuszy papieru jest składanych razem, środkowe arkusze muszą dalej przemieszczać się wokół kręgosłupa, co sprawia, że zewnętrzne arkusze są krótsze, co może powodować komplikacje przy składaniu broszur przy użyciu wysokich numerów stron. W niektórych przypadkach projekt musi na to pozwalać, w szczególności nie posiadając numerów stron zbyt blisko krawędzi, co może doprowadzić do ich obcięcia na końcowym etapie gilotyny.

Czym są znaki Crop Marks?

Są one dodawane do grafiki w celu wskazania miejsca, w którym należy przyciąć lub „przyciąć” wzór druku, złożyć lub perforować.

Co to jest Clipping Path?

Zazwyczaj używana w celu „przycięcia” fotografii lub ilustracji. Ścieżka ta pozwala na zaimportowanie przedmiotu w bardziej określonym kształcie, a nie na zachowanie jego pierwotnego kwadratowego lub prostokątnego kształtu.

Co to jest CTP?

Jest to skrót od „Computer-to-Plate” (od komputera do płyty), w którym płyta drukarska jest generowana bezpośrednio z komputera, co oznacza, że musi być tworzona niezależnie. CTP to znacznie szybszy sposób na wygenerowanie płyty drukarskiej przed jej wydrukiem.

Czym jest Crop?

Aby zredukować niepożądane części obrazu lub projektu strony, są one „przycinane” do pożądanego rozmiaru.

Co to jest Cyan?

Cyjan, jest jasnoniebieskim kolorem, używanym w czterokolorowym procesie CMYK.

Co to jest Deboss?

Obrazek, zazwyczaj logo, jest wciśnięty w papier, więc wgnieci się tuż pod jego powierzchnią, jak wgłębienie w papier.

Co to jest gęstość druku?

Miara stopnia pochłaniania światła/ciemności dla obrazów.

Co to jest Die-Cutting?

Jest to proces, w którym arkusz papieru lub kartki jest wycinany, tak jak w przypadku dzieci tworzących ciastka, za pomocą bardzo ostrej metalowej 'matrycy’ robi się wrażenie na arkuszach, tak aby zostały one pocięte na pożądany kształt. Bardzo często zdarza się to w drukowanych teczkach, które wykorzystują serie wykrojonych kształtów do tworzenia fałd i zakładek.

Co to jest druk cyfrowy?

Druk cyfrowy jest bardzo podobny do każdej drukarki biurkowej, którą możesz mieć w domu lub biurze, tylko znacznie większy i dużo lepszej jakości. Druk cyfrowy może poradzić sobie bardziej ekonomicznie z krótkimi nakładami, od pojedynczego egzemplarza do 500 lub w niektórych przypadkach 100 kopii. Druk personalizowany to ogromna korzyść, która nie jest możliwa w przypadku tradycyjnego druku Litho.

Czym jest Dot Gain?

Zwykle jest to zauważalne, gdy zadanie drukowania poszło źle, zwykle odnosi się do wady druku, gdzie „kropki” używane do wykonania zadania drukowania są większe niż powinny być. Powoduje to ciemniejsze kolory i tony w miarę rozprzestrzeniania się atramentu. Niektóre kropki zysku pojawiają się w całym procesie drukowania, ale zwykle są kontrolowane w celu zachowania akceptowalnej tolerancji. Jest on bardziej widoczny w przypadku stosowania materiałów o większej chłonności farby, takich jak niepowlekany materiał, np. offset.

Co to jest DPi?

Wszystkie wydruki w pełnym kolorze wykonywane są przy użyciu bardzo małych kropek. Dpi odnosi się do ilości „kropek na cal”, które są używane w każdym pełnokolorowym lub procesowym druku. Im większa ilość punktów na cal, tym wyższa jakość końcowego wydruku. Co najmniej większość pełnokolorowych drukarek drukuje w rozdzielczości 300 dpi, a w przypadku dużych plakatów używa się rozdzielczości 200 / 150 dpi. Użycie czegokolwiek mniej niż 150 dpi spowoduje, że dokument będzie postrzegany jako rozmyty, tak jak widać pikselację.

Co to jest Duotone?”

Jeśli masz tylko obraz czarno-biały lub „monotonny”, komputerowa metoda dodawania innego koloru do obrazu może poprawić ostateczny obraz, aby był bardziej interesujący.

Co to jest „Wiercenie”?

Otwory można wywiercić w każdym zadaniu drukowania, aby umożliwić umieszczenie ich w segregatorach lub innych aplikacjach, które wymagały wywiercenia otworów.

Co to jest Dummy?

Jest to wersja końcowej pracy drukarskiej, makieta wykonana tak, aby przypominała końcowy produkt drukowany, która wykorzystuje proponowany gatunek, wagę, wykończenie i kolor papieru. Makieta jest zazwyczaj tworzona z wykorzystaniem zwykłego, niezadrukowanego materiału.

Czym jest tłoczenie?

Obraz, zazwyczaj logo, jest wciśnięty w papier, tak aby wgnieść się tuż pod jego powierzchnię, jak wgłębienie w papierze. Tę samą technikę stosuje się w przypadku de-bossingu.

Co to jest EPS?

Skrót od Encapsulated PostScript, czyli cyfrowego pliku stworzonego przez oprogramowanie graficzne przed wysłaniem go do drukarni.

Co to jest Foil Stamping?

Technika wykończeniowa stosowana do nanoszenia powierzchni metalicznej na zadrukowaną powierzchnię. Efektem jest odblaskowe lustro.

Co to są czcionki?

Są to kroje pisma lub style pisma używane w procesie projektowania do tworzenia tekstu. Najczęstsze z nich to „Helvetica” i „Times”.

Co to jest proces czterokolorowy?

Często określany jako CMYK, jest to proces mieszania kolorów stworzony przy użyciu oprogramowania graficznego do rozdzielania kolorów Fotografii na proces czterokolorowy (cyjan, magenta, żółty, czarny).

Co to jest dopasowanie czcionki?

Zazwyczaj ma miejsce, gdy dokument jest dostarczany od projektanta do drukarni i posiada nietypową czcionkę w dokumencie graficznym, której nie można dopasować. Tekst często pojawia się jako ścisłe dopasowanie, ale często kończy się to tym, że tekst nie przepływa prawidłowo przez dokument powodując nieestetyczne błędy i może prowadzić do jego zniknięcia.

Co to jest Format wydruku?

Odnosi się do ogólnego rozmiaru dokumentu – zwykle w oparciu o rozmiar papieru A lub zbliżony do niego. Albo kształtu, niezależnie od tego, czy jest to projekt w układzie poziomym czy pionowym

Co to jest fałd francuski?

Dokument jest składany na pół, następnie ponownie na pół, obie fałdy są pod kątem prostym.

Co to jest strona FTP?

Jest to skrót od File Transfer Protocol, prostej komputerowej procedury wysyłania lub pobierania plików graficznych przez Internet, a nie przez e-mail. Jest to metoda preferowana przede wszystkim w przypadku dużych plików, ponieważ mają one tendencję do występowania problemów poprzez systemy poczty elektronicznej.

Co to jest proces w pełnym kolorze?

Jest to ten sam proces, co „proces czterokolorowy”, który jest podstawą wszystkich kolorowych wydruków z wykorzystaniem kolorów: cyjan, magenta, żółty i czarny.

Co to jest rynna druku?

Jest to obszar po obu stronach fałdy, w którym spotykają się dwie strony. Posiadanie wystarczającej ilości „rynny” lub przechowywanie ważnych informacji poza tym obszarem oznacza, że nie zgubią się one szczególnie w broszurze lub broszurze o dużej liczbie stron.

Co to jest „Paper GSM”?

Jest to odniesienie do tego, jak mierzona jest cała grubość papieru i kartki. Jest to akronim oznaczający „Gramy na metr kwadratowy”. Najczęściej jest to 130 g/m2 do 400 g/m2. Katalogi wielkoformatowe mogą być drukowane na bardzo cienkim 60gsm / 80gsm, ale oznacza to, że końcowy rezultat ma prawie przezroczysty papier.

Co to jest plik graficzny?

Ogólne słowo używane do określenia pliku generowanego komputerowo, służącego do wyświetlania ilustracji lub obrazu fotograficznego.

Czytać:  Kolory soczystych warzyw, czyli jak drukować po wegetariańsku

Co to jest obraz w skali szarości?

Obraz czarno-biały, który zawiera tony lub odcienie. W gazetach używa się wielu takich obrazów, ponieważ używa się tylko czarnego atramentu, dzięki czemu można je łatwo dostosować do druku jedno- lub dwukolorowego.

Co to są chwytaki drukujące?

Są to metalowe chwytaki, które mogą wyglądać jak palce u nóg i są używane do przytrzymania na arkuszu papieru podczas jego przemieszczania się przez prasę drukarską.

Co to są chwytaki Print Gusset?

Zazwyczaj używa się ich do opisania kieszeni w teczce lub kopercie. Im większy klin, tym większa ilość innych arkuszy, które mogą być trzymane.

Co to jest półton?

Obrazek lub mieszanka kolorów, która składa się z kropek. Kropki te różnią się wielkością, aby pomóc w tworzeniu tonu. Obraz, który ma mieszankę od ciemnego do jasnego, wykorzystuje większe kropki w ciemnym obszarze, a następnie zmniejsza ich rozmiar do jasnych obszarów.

Co to jest marża na głowę?

Termin używany do opisu przestrzeni zwykle znajdującej się nad pierwszym wierszem tekstu, który pojawia się na stronie.

Co to jest marża drukarska Hickey?

Mała plamka lub kropka pojawiająca się na zadrukowanym arkuszu, zwykle tworzona przez cząsteczkę kurzu na płycie drukującej.

Co to jest twój arkusz House Sheet?

Jest to termin używany do opisu standardowego papieru, który każda drukarnia może przechowywać w magazynie. Zazwyczaj drukarnie przechowują w magazynie pewną ilość materiału o standardowej grubości lub wykończeniu, aby móc bardzo szybko drukować prace. Większość materiałów do druku jest kupowana na zamówienie, które zazwyczaj są dostarczane następnego dnia. Jeśli jesteś zadowolony z możliwości drukowania na magazynie, oznacza to, że nie musisz czekać na dostawę od dostawcy papieru.

Co to jest odcień koloru?

Służy do opisu różnic pomiędzy dwoma podobnymi kolorami.

Co to jest obszar obrazu?

Jest to ta część papieru, na której pojawia się nadruk. Cały papier posiada obszary, które nie są drukowane, są one używane do chwytania papieru w trakcie jego przemieszczania się przez prasę drukarską.

Co to jest obszar importowania i obrazowania?

Do programu do projektowania graficznego należy wprowadzić obraz lub plik tekstowy, aby móc go wykorzystać do stworzenia układu graficznego.

Co to jest Impozycja Druku?

Jest to technika używana do pozycjonowania stron na prasie, aby były one w odpowiedniej kolejności lub w odpowiedniej pozycji do późniejszego składania lub zestawiania.

Co to jest Imagesetter?

Urządzenie, które wytwarza film do wykonania klisz przed drukiem, wiele Imagesetterów zostało zastąpionych przez systemy CTP (Computer to Plate), które faktycznie tworzą klisze i omijają potrzebę stosowania Imagesettera.

Czym jest Indicia?

Jest to wstępnie zadrukowana informacja pocztowa, która zazwyczaj znajduje się na kopertach.

Co to jest tablica z kości słoniowej?

Gładki biały materiał powszechnie używany do drukowania wizytówek.

Co to jest Jog?

Jest to metoda używana do ręcznego odbijania stosu papieru, aby krawędzie układały się schludnie. Jest to czasami nazywane również „pukaniem” lub „pukaniem”.

Co to jest JPEG?

Akronim oznaczający Joint Photographic Electronic Group, wspólny typ pliku używany do kompresji obrazów fotograficznych. Prawie wszystkie cyfrowe aparaty fotograficzne używają Jpeg jako standardu do zapisywania zdjęć.

Co to jest torba na zamówienie lub arkusz pracy?

Każde zadanie drukowania ma zazwyczaj worek lub arkusz zadań stworzony w celu realizacji zamówienia. Informacje te są wykorzystywane w całym procesie drukowania, tak aby wszyscy pracownicy wiedzieli, czego wymaga zamówienie, jest to bardzo podobne do „notatek lekarskich”, które są umieszczane przez personel szpitala na końcu łóżka.

Co to jest „Tekst Uzasadniony”?

Jest to termin używany w przypadku, gdy blok tekstu jest sformatowany tak, aby lewa i prawa strona miały tę samą szerokość z marginesem.

Co to jest Kerning?

Niektóre litery wymagają zastosowania kerning, na przykład „A” umieszczone obok „V” stwarza dużą szczelinę między nimi, zmniejszone kerning pozwala im usiąść bliżej siebie w celu uzyskania czystszego efektu.

Czym jest Kiss-Cut?

To jest wtedy, gdy kartka papieru jest „Die-Cut”, ale nie na całej długości, to są motywy wspólne z kartkami naklejek. Górna „Naklejka” jest wycinana z dolnego arkusza, więc dolny arkusz jest nienaruszony. W związku z tym naklejka starannie się odkleja.

Co to jest „Print Knockout”?

Termin używany w przypadku, gdy wzór zawiera nakładające się na siebie elementy, dolny obraz jest „wybijany” lub jest eliminowany, ponieważ nie jest potrzebny.

Co to jest papier Kraft?

Brązowy papier używany do drukowania opakowań, bez konieczności stosowania pudełek.

Co to jest laminowanie?

Laminowanie to technika, w której na koniec procesu drukowania na jedną lub dwie strony nakładana jest myślowa folia, która nadaje papierowi lub karcie matowy lub wysoki połysk. Laminowanie może wydłużyć żywotność dokumentu, ponieważ laminat zwiększa jego wytrzymałość, w szczególności gdy jest stosowany na wizytówkach.

Co to jest plik z układem?

Komputerowo generowany plik projektowy składający się z importowanych obrazów i tekstu.

Co to jest druk litograficzny?

Jest to proces, w którym powstaje prawie cały druk na papierze. Technika, w której obraz farbowany jest przenoszony na powierzchnię druku. Zasada jest taka, że woda jest naturalnie oddzielona od oleju, więc płyty drukarskie zawierające obszary namagnesowane są produkowane w celu zrolowania farby drukarskiej na papier, farba drukarska tymczasowo przylega do obszarów namagnesowanych, a następnie jest przenoszona na papier, pozostałe obszary nie namagnesowane są zmywane wodą, ponieważ odpychają farbę drukarską.

Co to jest Loose Leaf?

Jest to miejsce, w którym do stworzenia dokumentu używa się kilku stron lub „liści” papieru, ale nie są one związane w sposób trwały. Zazwyczaj stosuje się je, gdy wymagana jest regularna aktualizacja informacji.

Co to jest Lpi?

To skrót od „Linie na cal” – odnosi się do jakości półtonowego ekranu, który składa się na obraz. To, jak blisko siebie znajdują się te linie, decyduje o jakości obrazu. Gazety pracują na bardzo niskim Lpi, np. 80. Wysokiej jakości druk zazwyczaj odbywa się w rozdzielczości 150Lpi. Lpi to zazwyczaj połowa pomiarów Dpi.

Co to jest Magento?

Magenta, to jasnoróżowy kolor, używany w czterokolorowym procesie CMYK.

Co to jest Make-Ready?

Jest to słowo używane do określenia przygotowania zadania do druku. Konfiguracja związana z dostarczeniem zadania do prasy. Dodawanie płyt, farbowanie maszyny, załadunek papieru i przygotowanie urządzenia przed uruchomieniem pełnej ilości.

Co to jest płytka drukująca?

Jest to arkusz wykonany z metalu ze specjalnie powlekaną „emulsją” na jego powierzchni, gdy jest on wystawiony na działanie światła przez maskę foliową. CTP jest nowszą technologią stosowaną obecnie do tworzenia płyt bezpośrednio z komputera, co pozwala uniknąć konieczności stosowania folii. Metalowe płyty są ładowane na prasę drukarską, a farba drukarska przylega do pożądanego odcinka płyty przed nałożeniem farby na zadrukowaną powierzchnię.

Co to jest Wzór Moirowy?

Jest to błąd drukarski, w którym kolorowe kropki użyte do stworzenia wydrukowanego dokumentu powodują powstanie nieregularnego wzoru, który czasami może wyglądać jak obraz 3D. Jest to bardziej prawdopodobne podczas skanowania dokumentu, który został już wydrukowany w kolorach CMYK, wzór jest naprawdę zauważalny tylko z bliska, im dalej znajduje się wzór, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo jego zobaczenia.

Czym jest materiał matowy?

Jest to rodzaj papieru powlekanego lub karty, która ma matowe lub jedwabne wykończenie. Jest on mniej błyszczący niż połysk, ale jest to zauważalne tylko na niezadrukowanych miejscach. Lite obszary koloru mogą wyglądać na błyszczące.

Co to jest Oryginał wydruku (Print Origination)?

Wszystkie różne etapy używane do stworzenia i przygotowania pracy przed jej gotowością do druku.

Czym są Ścieżki Konturowe?

Pojęcie projektowania graficznego stosowane w oprogramowaniu graficznym, w którym tekst i obrazy są przekształcane w serię punktów i linii lub w formacie „wektorowym”, aby umożliwić drukowanie projektów o dużych rozmiarach. Jest to przeciwieństwo bitmapy, która jest obrazem/dokumentem składającym się wyłącznie z kropek, który nie powiększa się bardziej niż jego oryginalny rozmiar dpi. Ale obraz wektorowy lub kontur zachowuje swoją jakość w każdym rozmiarze i może być powiększony do rozmiaru domu, jeśli potrzebujesz go oczywiście tak dużego.

Co to jest drukowanie offsetowe?

Najczęstszą ze wszystkich metod orientacji, farba drukarska jest przenoszona lub „Przesunięcie” z rolki farby do płyty drukującej na materiał. Znany jest również jako druk „Litho” lub „litograficzny”. Metoda, w której płyta lub cylinder przenosi obraz farby drukarskiej na wałek offsetowy lub transferowy, który następnie przenosi obraz na magazyn.

Co to jest Overs lub Over Run?

Dodatkowe kopie drukowane ponad wymaganą ilość oryginału. Overs są zazwyczaj produkowane, aby przeciwdziałać wszelkim ilościom, które mogą ulec uszkodzeniu podczas transportu, są to zazwyczaj te, które znajdują się na górze pudełka.

Jakie są kolory Pantone®?

Pantone jest uznanym na całym świecie systemem dopasowywania kolorów, w którym można podać informację o Pantone u dostawcy druku w Wielkiej Brytanii i (powinien) być dokładnie w tym samym kolorze, gdy zamówienie jest powielane w Stanach Zjednoczonych lub Singapurze. Pantone został opracowany dla firm międzynarodowych, które muszą zachować spójność kolorów ze swoimi markami na całym świecie. Atramenty Pantone mogą być dostarczane jako wstępnie zmieszane, więc nie ma wątpliwości co do dokładnego koloru wymaganego przez klienta. Te wstępnie wymieszane kolory są zwykle stosowane w technikach druku Spot Colour, chociaż kolor spotowy Pantone może być dopasowany (prawie) i stosowany w ramach CMYK lub technik kolorów procesowych.

Czytać:  Nietypowe kredki dla nietypowych efektów

Co to jest liczba stron?

Jest to całkowita liczba stron zawartych w dokumencie; obejmuje strony drukowane i niezadrukowane. Weź jakąkolwiek broszurę i policz liczbę stron od przedniej okładki, tj. od strony 1, od wewnętrznej strony lewej okładki, od strony 2, aż do tylnej, co daje całkowitą liczbę stron.

Co to jest doskonalenie druku?

Odnosi się to do drukowania obu stron jednego arkusza w jednym przejściu przez prasę. Alternatywą jest drukowanie jednej strony i pozostawienie jej do wyschnięcia przed odwróceniem i wydrukowaniem drugiej strony, dzięki czemu doskonalenie jest dwa razy szybsze.

Co to jest Perfect Binding?

To miejsce, w którym wiele arkuszy jest klejonych razem, a nie zszywanych zszywkami. Jest to również tzw. oprawa czasopism. Szczególnie przydatna do oprawiania broszur, które mają więcej niż 60+ stron.

Co to jest kolor procesu?

Kolor jest nakładany w określonych procentach CYMK (Cyjan, Magenta, Żółty i Kluczowy Kolor Czarny. Kiedy te kolory są drukowane obok siebie, tworzy się złudzenie optyczne i można wydrukować pełnokolorowy obraz lub zdjęcie. Każda mieszanka tych czterech może odtworzyć miliony kolorów .

Czym są kolory: niebieski proces / czerwony proces / żółty proces / czarny proces?

Są to alternatywne nazwy nadane czterem kolorom CMYK.

Co to jest Drukowany Dowód?

Zazwyczaj jest on drukowany cyfrowo, aby dać Ci dość dokładne odwzorowanie ostatecznego zadania drukowania. Klienci zwracają się z prośbą o wydruk próbny zwykle w przypadku zleceń druku na zamówienie, aby sprawdzić, czy nie ma błędów przed wydaniem zgody na druk większej ilości.

Czym są Progressive proofy?

Są to próbki kolorów rzeczywistej pracy drukarskiej pobrane z kupki przez drukarnię. Ma to na celu sprawdzenie, czy kolor jest zgodny na całej produkcji od pierwszego arkusza do ostatniego.

Co to są znaki rejestracyjne?

Są to małe krzyżyki znajdujące się w każdym rogu wydrukowanej pracy przed jej przycięciem. Są to inne „znaki drukarskie”, które są dodawane, aby pomóc menadżerom dopasować kolory i ujednolicić rejestrację wszystkich kolorowych płyt.

Co to jest tekst „Odwrócony-wyłączony”?

Tekst lub pismo, które jest białe na jednolitym lub przyciemnionym tle.

Co to jest Print RIP (rastrowy procesor obrazu)?

RIP to skrót od „Raster Image Processor”, czyli komputerowy program służący do tworzenia plików elektronicznych gotowych do druku. Zazwyczaj dostarczona grafika PDF będzie musiała być „zgrana” przez ten proces, aby sprawdzić czy wszystko jest w porządku do wydrukowania.

Czym są kolory RGB?

Jest to akronim oznaczający kolory czerwony, zielony niebieski, zwykle spotykane na wszystkich monitorach komputerów stacjonarnych i telewizorach. Kolory RGB nie mogą być używane do druku CMYK litho, więc muszą być konwertowane, niektóre kolory RGB mogą być utracone w tej konwersji, zwłaszcza bardzo jasne kolory, takie jak lipa zielona i pomarańcze. CMYK konwersji mają tendencję do stępienia niektórych kolorów, dlatego projektanci wolą tworzyć swoje oryginalne projekty w CMYK następnie nie ma potrzeby ostatniej chwili paniki konwersji z RGB, które mogą prowadzić klienta rozczarowany wynikiem.

Co to jest Saddle Stitch?

Jest to technika zszywania lub zszywania dwóch drutów, jak to również jest znane jako. Termin Saddle Stitch został nadany temu procesowi tylko dlatego, że maszyny, które produkują tego typu wiązania wyglądają jak siodło do jazdy konnej.

Co to jest materiał punktowy?

Jest to wytłoczone wgłębienie w arkuszu papieru lub kartce przed złożeniem, pozwala na znacznie czystsze składanie. Jest to materiał o większej gramaturze i składa się go płasko, a nie maszynowo, co może prowadzić do pęknięć na materiale, który został wydrukowany w ciężkich, jednolitych kolorach.

Co to jest Self-Cover?

Jest to termin używany w przypadku drukowania broszur, materiał używany w całym dokumencie jest taki sam na wewnętrznych stronach i okładce, cały dokument może być drukowany razem, co skraca czas pracy maszyny i jest zazwyczaj bardziej opłacalne.

Co to jest Print Step-Up?

Używane jest to do opisania procedury drukowania kilku takich samych zadań na większym arkuszu, co pozwala uniknąć marnotrawstwa papieru, co jest również nazywane „nakładaniem”.

Co to jest materiał do druku?

Termin używany dla wszystkich materiałów, które są drukowane

Co to jest Spot Colour?

Kolor spotowy różni się od kolorów procesowych. Odnosi się do druku rolowego przy użyciu określonych kolorów farby. Na przykład zadanie, które jest drukowane w kolorze czerwonym i niebieskim, jeśli drukowany jest Spot, wtedy drukarka rzeczywiście doda niebieski i czerwony atrament do maszyny, aby to zrobić, musi mieć te dwa kolory oddzielone. Podczas gdy kolory procesowe drukowane są przy użyciu mieszaniny kolorów CMYK, kolory spotowe drukowane są jako cząstki stałe lub plamy tych rzeczywistych kolorów farby. Kolory punktowe są dokładniejsze, gdy wymagany jest dokładny kolor.

Co to jest Spread, czyli Visual Spread?

Jest to sytuacja, w której dwie strony są wyświetlane razem, obok siebie. Powszechnie używanym zwrotem jest DPS, który odnosi się do Double Page Spread.

Co to jest bryła drukująca?

Jest to obszar na arkuszu, który jest całkowicie pokryty określonym kolorem, czyli stałym obszarem farby drukarskiej.

Co to jest plik TIFF?

Jest to akronim Tagged Image File Format. TIFF lub .TIF. Odnosi się do obrazów lub zdjęć lub ilustracji i jest szeroko stosowany do eksportu dużych obrazów fotograficznych wysokiej jakości.

Co to jest Tint?

Jest to obszar strony, który składa się z wzoru kropek, aby dać wrażenie jaśniejszego koloru lub odcienia. Mniej punktów i im mniejsze są kropki, tym jaśniejsza jest wersja tego koloru.

Co to jest pułapka?

Jest to termin określający nakładanie się na siebie dwóch kolorów, które normalnie byłyby ze sobą wytrzymałe. Robi się to celowo, aby uniknąć pojawienia się nieestetycznych luk pomiędzy kolorami, jeśli w prasie wystąpi jakiekolwiek przesunięcie. Jest to bardziej powszechne w przypadku sitodruku niż Litho Printing.

Co my drukujemy czas zwrotu?

Czas potrzebny do wykonania zlecenia druku, zazwyczaj jest to czas od momentu przekazania zadania do drukarki do momentu jego wyschnięcia i zapakowania.

Co to jest Lakier UV?

Jest to laminat, który nakłada się w postaci płynu w podobny sposób jak farbę drukarską. Następnie utwardza się go w świetle ultrafioletowym i utwardza, dając wrażenie obszaru o wysokim połysku. Zazwyczaj używa się go do podkreślenia konkretnych obszarów wzoru, takich jak logo lub efekt tła.

Co to jest Lakierowanie Nadruków / Uszczelnianie?

Jest to zabieg polegający na nałożeniu ochronnego pokrycia na zlecenie druku. Zazwyczaj stosuje się ją w przypadku bardzo ciężkich ciał stałych lub gdy zadanie zostało zadrukowane na materiale powlekanym matem lub jedwabiem. Powłoka jest prawie niewidoczna gołym okiem, ale pomaga powstrzymać rozmazywanie się pracy. Często zdarza się, że maszyna, która się tym zajmuje na końcu linii drukującej, jest rzeczywiście przymocowana do prasy drukarskiej, więc jej stosowanie jest ostatnią częścią procesu drukowania.

Co to jest Print Wash Up?

Jest to sytuacja, w której maszyna jest czyszczona pomiędzy zadaniami drukowania. Służy ono do czyszczenia wałków, kanałów farbowych i fontann z wodą oraz innych części prasy drukarskiej, które miały kontakt z farbą.

Co to jest Wire-O Binding?

Jest to sytuacja, w której dokument jest oprawiany za pomocą zwoju drutu, który wygląda jak sprężyna. Pozwala to na oprawę wielu stron, a także na to, że poszczególne arkusze używane w ramach broszury mogą leżeć płasko.

Co to jest drukowanie w technice Tumble i Printing Work?

Zazwyczaj odbywa się to na mniejszych maszynach drukarskich, które nie mogą drukować po obu stronach arkusza w jednym przejściu. Arkusz jest najpierw drukowany po jednej stronie, a następnie po zakończeniu tego procesu odwracany w celu przeprowadzenia go z powrotem przez maszynę i wydrukowania drugiej strony przy użyciu przeciwległej „krawędzi chwytu”.

Co to jest „Praca i odwracanie”?

To jest wtedy, gdy jedna strona jest drukowana, a następnie odwracana od lewej do prawej i używana jest ta sama „krawędź uchwytu” do drukowania drugiej strony.

Co to jest wysokość X?

Jest to wysokość tekstu lub czcionki bez uwzględnienia ich wzniesień i zjazdów, a więc uwzględnia wysokość litery X, która nie ma żadnej z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.