Przejdź do treści

4 wskazówki dotyczące wyboru nowej drukarki

4 wskazówki dotyczące wyboru nowej drukarki

Rozpoczął się Nowy Rok. Naturalny czas zmian. Jedną z tych zmian może być wybór drukarni dla Twoich projektów. Jako marketer i kreatywny, jest kilka czynników, których szukam w drukarce. Na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze nowej drukarki?

Wskazówka nr 1: Sprzęt Najbardziej oczywistym miejscem do rozpoczęcia jest sprzęt. Tylko wskazówka, drukarnie uwielbiają mówić o swoim sprzęcie ponad wszystko, więc bądź przygotowany. Czy drukarnia oferuje różne rodzaje pras? Cyfrowe? Offset? Pomyśl o swoich projektach i rodzaju druku, którego wymagasz. Osobiście lubię drukarnie, które mogą zaoferować różnorodność. Niektóre z moich zadań lepiej nadają się do druku cyfrowego, a inne mogą wymagać druku offsetowego.

Druk cyfrowy rozwija się o techniki, które nie były możliwe jeszcze kilka lat temu. Takie rzeczy jak biały atrament, złote i srebrne atramenty metaliczne, przezroczyste powłoki imitujące punktowe promieniowanie UV – to wszystko może być wykonane na maszynie cyfrowej. Uważam, że posiadanie drukarni, która może zaspokoić potrzeby zarówno cyfrowe, jak i offsetowe, jest kluczowe.

Wskazówka nr 2: Współpraca Drukarnia powinna pomóc w realizacji Twojego projektu od dobrego do wspaniałego, oferując pomysły i próbki wydruków. Powinna być dla Ciebie strategicznym źródłem informacji, a nie tylko kolejnym dostawcą. Twoja drukarnia musi być częścią procesu twórczego i rozszerzeniem Twojego zespołu. Czy drukarnia będzie oferować różne rodzaje wydruków próbnych i testów technik?

Wskazówka nr 3: Usługi dodatkowe Większość drukarni musi dziś być w stanie zrobić coś więcej niż tylko standardowe drukowanie i zmierza w kierunku szerszego modelu dostawcy usług marketingowych. Dodatkowe usługi, takie jak zarządzanie danymi, realizacja zamówień, mailing, szeroki format, usługi marketingowe i szeroki format są obecnie powszechnie spotykane na liście usług. Jest to efektywne i czyni zakupy w jednym miejscu jeszcze bardziej atrakcyjnymi. Kiedy drukarnia oferuje różnorodne usługi, po prostu ułatwia mi to pracę.

Wskazówka nr 4: Obsługa klienta Myślę, że jedną z najważniejszych rzeczy, których należy szukać w drukarni, jest obsługa klienta. W końcu drukowanie i inne usługi nic nie znaczą bez doskonałej obsługi. Postrzegam moją drukarnię jako cennego partnera, który jest integralną częścią mojego sukcesu jako profesjonalisty. Oczekuje się doskonałych wydruków, ale to doskonała obsługa klienta jest czynnikiem wyróżniającym.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat współpracy z drukarnią, zaprenumeruj magazyn

Czytać:  Projektowanie wizytówek - o czym należy pamiętać? 7 praktycznych porad

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.