Przejdź do treści

Jakie są korzyści z outsourcingu druku?

Jakie są korzyści z outsourcingu druku?

To jest kuszące, prawda? Wystarczy uruchomić kilka wizytówek lub ulotek na drukarce biurowej, można to zrobić od razu i wydaje się to być tanie, jak już kupiłeś papier, tusz i drukarkę.

Jeśli chcesz wyglądać profesjonalnie, to zdecydowanie radzimy rozważyć korzyści jakie niesie outsourcing druku dla Twojej firmy.

Zacznijmy od kosztów druku. Istnieje znacznie mniejsza różnica niż myślisz, ale to zależy od ilości i wykończenia, tym więcej planowania umieścić w tańszym można to zrobić. Dla uczciwego porównania, opracowaliśmy ceny jednostronnej kolorowej ulotki A4:

  • Biurowa kolorowa drukarka laserowa: 6-12p za arkusz (doradca komputerowy)
  • Profesjonalna drukarka cyfrowa: 19p a arkusz (na podstawie 500 egzemplarzy)
  • Profesjonalny Litho Printer: 15p a arkusz (na podstawie 500 egzemplarzy)

Wyraźnie profesjonalny druk będzie nieco większy, dopóki nie dostaniesz się do bardzo dużych ilości, na przykład, 5000 ulotek A4 byłoby tylko 4p kopii na profesjonalnej drukarce Litho.

Litho drukowanie trwa jednak dłużej, trzeba pozwolić na 3 dni na odwrót, ponieważ proces drukowania wymaga, aby „płyta” została wykonana do „offsetu” z rolki do papieru. Jest to tradycyjne rozwiązanie druku wysokiej jakości, które jest najbardziej opłacalne przy dużych nakładach. Oczywiście oznacza to, że projekty ulotek muszą być wymagane w dużej ilości lub w przyszłości, aby nie traciły na ważności, np. dane kontaktowe lub ceny.

Ale jakość będzie warto poczekać i jest to, że jakość, która będzie odzwierciedlać swoją firmę. Jeśli Twoja konkurencja zleca ich druk na zewnątrz, to będzie zauważalna różnica pomiędzy Twoimi materiałami marketingowymi a ich jakością. Jest to istotny czynnik przy rozważaniu opcji drukowania. Jeśli Twoja ulotka jest pierwszym kontaktem, który mają od Ciebie, będzie musiał promować zaufanie i niezawodność. Ulotka drukowana na maszynie domowej lub biurowej nie będzie sprawiać wrażenia firmy o ugruntowanej pozycji, która będzie istnieć, jeśli coś pójdzie nie tak.

Jakość druku będzie oczywiście różna w różnych firmach, niektóre konkurują ze sobą pod względem ceny, inne pod względem obsługi, a jeszcze inne pod względem opcji i jakości druku. Wybór odpowiednich rozwiązań dla outsourcingu druku będzie w wielu przypadkach początkiem długiej współpracy, ponieważ na przestrzeni lat wymagane jest powtarzanie zadań drukowania.

Możesz poprosić o próbki druku, szczególnie przydatne, jeśli nie znasz wielu opcji, takich jak gramatura papieru, laminowanie, rozmiary i fałdy. Jeśli otrzymujesz próbki faktycznie wykonanej pracy, a nie markową kolekcję firm poligraficznych, to wiesz, że zobaczysz szeroki wachlarz firm, dla których pracowałeś, co jest oznaką niezawodności.

Możesz również szukać świadectw z wiarygodnych źródeł lub wchodzić z nimi w interakcje na kanałach społecznościowych, aby ocenić ich wiedzę i doświadczenie w branży. Blogi, kanały Twitter i strony na Facebooku pozwalają lepiej zrozumieć, jak długo działają, niż ich strona „o”, jak widać w historii.

Jeśli nie jesteś pewien swojej pracy projektowej, tak jak zawsze robiłeś to sam, niektóre drukarki oferują dodatkowe usługi, które pomogą Ci przygotować projekt do druku lub stworzyć profesjonalne logo firmy. Na koniec dnia, dobra drukarka będzie tam, aby pomóc Ci uzyskać korzyści z outsourcingu druku i pomóc Ci w procesie zamawiania.

Czytać:  5 wskazówek dotyczących planowania dla pracowników administracyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.