Przejdź do treści

Nadawanie kolorów na papierze niepowlekanym

Nadawanie kolorów na papierze niepowlekanym

Niepowlekany papier stanowi idealne płótno dla żywych kolorów, ponieważ jego nieodblaskowa powierzchnia nie odciąga uwagi od żywych kolorów i pięknych, szczegółowych obrazów. Jeśli chodzi o nadanie kolorom wyrazistości na papierze niepowlekanym, nie ma innych opcji niż wysokiej jakości Cougar i Lynx.

Nigdy nie bój się pokrywać strony tuszem, jeśli używasz wysokiej jakości arkuszy, takich jak papier Cougar lub Lynx Opaque Ultra – żywe, wierne kolory sprawiają, że wydrukowane dzieło mówi samo za siebie.

Klucz do doskonałych rezultatów drukowania zawsze zaczyna się od wysokiej jakości obrazu. Szukaj zdjęć o żywych kolorach i wyjątkowych szczegółach i współpracuj z drukarnią, aby zrozumiała Twoje oczekiwania.

Jeśli szukasz dodatkowego efektu, wypróbuj jedną z poniższych wskazówek:

Płyta dotykowa może budować żywe kolory, ale wymaga dodatkowej jednostki drukującej, zazwyczaj z atramentem meczowym lub fluorescencyjnym. Płyty dotykowe są doskonałym rozwiązaniem, jeśli chcesz uzyskać większą głębię na zdjęciu. Na poniższym zdjęciu z naszej promocji Cougar® – A Force of Nature z 2011 roku użyto czerwonej płyty dotykowej.

Istnieje wiele technik nadawania kolorom wyrazistości na papierze niepowlekanym, pamiętaj, aby porozmawiać z drukarnią i poprosić o pomoc. Osiągnęliśmy taki sam efekt jak w przypadku touchplate dzięki niestandardowym formułom, procesowi mieszania i atramentom fluorescencyjnym. Może to pomóc w przypadku wydruków wymagających dodatkowych kolorów, szczególnie tych z komponentami magenty i żółtego. Dostosowanie współczynnika fluorescencji w składzie atramentu może zwiększyć efekt. Poniższy niezwykle żywy obraz z naszej promocji Explore Lynx® został wydrukowany w konwencjonalnej technologii CMYK z podwójnym dodatkiem błękitu zapałkowego.

Jeśli potrzebujesz maksymalnego efektu, nie bój się zastosować jednolitych obszarów z kolorami fluorescencyjnymi. Jak pokazano w naszej promocji LIVE on Cougar®, fluorescencyjne bryły mogą dosłownie wyskakiwać z kartki na niepowlekanym papierze. Promocja LIVE on Cougar® jest już niedostępna, ale zdjęcia niektórych z naszych ulubionych rozkładówek można zobaczyć poniżej.

Czytać:  Technologia druku i papier niepowlekany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.