Przejdź do treści

Trendy w powrocie do szkoły: Badanie Deloitte

Trendy w powrocie do szkoły: Badanie Deloitte

Po trudnym roku, pełnym nieprzewidywalnych formatów szkolnych, branża detaliczna z niecierpliwością oczekuje powrotu do gry w tym sezonie „back-to-school”, który według prognoz osiągnie najwyższy poziom sprzedaży w ostatnich latach. Według badania Deloitte „Back-to-School Survey 2021”, całkowite wydatki na zakupy dla uczniów klas K-12 wzrosną o 16% w porównaniu z rokiem 2020 do 32 miliardów dolarów, co przełoży się na średnie wydatki w wysokości 612 dolarów na dziecko. Badanie wykazało również, że nastroje konsumentów ulegają poprawie, przy czym 55% z nich czuje się bardziej pewnie, jeśli chodzi o perspektywy gospodarki (w porównaniu do 17% w 2020 roku), a 78% deklaruje podobną lub lepszą sytuację finansową gospodarstwa domowego (w porównaniu do 71% w 2020 roku). Wiele dzieci wraca do szkoły osobiście, co odpowiada za znaczną część tego wzrostu, ale ten powrót oznacza inne wydatki niż w poprzednich latach. Twoja lista zaopatrzenia prawdopodobnie będzie się różnić od zeszłorocznej – zdalne uczenie się oznaczało zaopatrzenie się w słuchawki, modernizację wifi i upewnienie się, że dziecko było przygotowane do przyniesienia szkoły do domu – ale mniejsze budżety domowe i resztki przyborów szkolnych oznaczają również unikanie niektórych nawyków zakupów szkolnych w 2019 roku. Zanim dołączysz do wydatków szkolnych, oto kilka wskazówek na temat przygotowania.

Zrób inwentaryzację

Zdziwiłbyś się, ile przedmiotów wciąż masz w magazynie. Praktyki zdalnego nauczania i poprzednie zakupy hurtowe prawdopodobnie oznaczają, że masz mnóstwo przyborów szkolnych, które możesz ponownie wykorzystać w tym roku. Zacznij od przeszukania szaf, szuflad biurek i pokoi dziecięcych, w których mogą znajdować się ukryte skarby. Po zrobieniu bilansu, zrób listę tego, co masz i czego nie masz, i zachowaj tę listę gdzieś dostępną tak, że nie zapomnisz jej, kiedy pójdziesz do sklepu po przybory szkolne. To może nawet pomóc zrobić zdjęcie swoich obecnych materiałów, aby odświeżyć pamięć, gdy jesteś na zakupach. Tylko dlatego, że możesz wydawać więcej nie oznacza, że nie możesz wydawać mądrze.

Zamawiaj online

Nic dziwnego, że pandemia spowodowała zmiany w tym, co i jak konsumenci będą kupować. Deloitte wskazuje, że wydatki na artykuły szkolne wzrosną o 10% w stosunku do roku 2020, choć spadną w stosunku do roku 2019. Zakupy technologiczne będą nadal rosły (wzrost o 37% r/r), a wydatki na artykuły związane z COVID, takie jak chusteczki, środki do dezynfekcji rąk i biurka/krzesła do domu (nowa kategoria w 2020 roku) wzrosną o 42%. Obawy związane z brakiem zapasów spowodowanym zakłóceniami w łańcuchu dostaw, a także jaśniejszy obraz tego, jak będzie wyglądał rok szkolny, spowodują, że klienci będą w tym roku robić zakupy wcześniej – 59% wydatków na BTS będzie miało miejsce do końca lipca (w porównaniu do 45% w 2020 roku). BOPIS (buy online pickup in store) i odbiór osobisty również zyskują na popularności – 34% kupujących planuje częstsze korzystanie z tych usług. Te opcje są świetne do uniknięcia prokrastynacji tuż przed rozpoczęciem szkoły i uniknięcia kontaktu z dużymi grupami nieznanych osób.

Porozmawiaj z nauczycielami

Kiedy myślimy o tradycyjnych zakupach z okazji powrotu do szkoły, prawdopodobnie wyobrażamy sobie rodziców kupujących przybory dla dzieci – ale nauczyciele coraz częściej wydają własne pieniądze, aby uzupełnić szkolne braki budżetowe. W roku szkolnym 2019-2020 nauczyciele wydali średnio 745 dolarów na przybory szkolne, według AdoptAClassroom.org, liczba ta wzrosła średnio o 252 dolary dzięki nauczaniu na odległość. W rezultacie, crowdfunding – praktyka zbierania pieniędzy poprzez małe darowizny od wielu osób za pośrednictwem dowolnej liczby platform internetowych – zyskała popularność wśród nauczycieli w ostatnich latach. Oprócz AdopAClassroom.org, popularne platformy to DonorsChoose.org, #clearthelist i GoFundMe. Dobrym pomysłem może być skontaktowanie się z nauczycielami swoich dzieci i dowiedzenie się, w co już zainwestowali dla swojej klasy. W ten sposób nie podwajasz wysiłków i możesz wypełnić luki dla swoich dzieci swoimi zakupami, zamiast powielać wysiłki wychowawcy.

Czytać:  Krótka podróż w przeszłość kalendarzy

Kup to, co jest pomocne

Powrót do szkoły zazwyczaj oznacza nowe trampki, świeże stroje i inne zakupy, którymi dzieci mogą się ekscytować, ale ten rok może nie być do tego odpowiedni. Pamiętaj, że Twoi młodzi uczniowie nie byli w pobliżu swoich rówieśników tak często jak zwykle, więc ubrania i buty nie są tak zużyte, jak zwykle, a Ty możesz mieć kilka t-shirtów, które jeszcze nie widziały wnętrza klasy. Zamiast tego, upewnij się, że Twoje dzieci mają rzeczy, które sprawią, że ich powrót do szkoły będzie gładki i efektywny, jak to tylko możliwe – notatniki i papier do robienia notatek lub fizyczną kopię książki lub dwóch. Może się to wydawać drobnym szczegółem, ale niezależnie od tego, czy kupujesz przybory dla własnych dzieci, czy pomagasz nauczycielowi lub uczniowi w potrzebie, pamiętaj, aby uwzględnić papier. Podczas gdy pandemia mogła przyspieszyć wykorzystanie technologii w klasie, papier nadal odgrywa ważną rolę w procesie uczenia się. Listopadowe badanie przeprowadzone przez Paper & Packaging Board wykazało, że 85% respondentów uważa, że papier nadal odgrywa ważną rolę w miarę postępu technologicznego. Ponadto 81% respondentów stwierdziło, że lepiej koncentruje się podczas czytania drukowanej książki, 82% uważa, że robienie odręcznych notatek pomaga zachować informacje, a 84% stwierdziło, że widok słów na papierze pomaga zapamiętać to, co zostało przeczytane.

Niewielu rodziców chce myśleć o zakupach na nadchodzący rok szkolny, zwłaszcza w środku letnich wakacji i lipcowych upałów, ale wielu z nich już robi zakupy, a pierwszy dzień powrotu do szkoły szybko się skrada, więc opłaca się to zrobić.

Aby uzyskać więcej wskazówek i trendów, odwiedź nasz blog lub sprawdź nasz podcast z Classroom Central, aby dowiedzieć się więcej o przeszkodach, z którymi borykają się nasi nauczyciele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.