Przejdź do treści

Zrównoważony rozwój 101: Odpowiedzialne zaopatrzenie

Zrównoważony rozwój 101: Odpowiedzialne zaopatrzenie

Jeśli odwiedzisz Domtar.com i przejdziesz do sekcji „Jak pracujemy”, możesz dowiedzieć się wiele o wartościach, w które Domtar wierzy i za którymi się opowiada. Pierwszy akapit na górze sekcji „Zrównoważony rozwój w Domtar” mówi: „W Domtar, nasza inwestycja w zrównoważony rozwój jest zakorzeniona w odpowiedzialności, wydajności i zaangażowaniu.” Odpowiedzialność jest istotą wszystkiego, co robimy, w tym odpowiedzialnego pozyskiwania papieru. Wierzymy, że przyszłość firmy Domtar jest zakorzeniona w lesie, ale jak to wygląda w praktyce?

Współpraca

Jednym z kluczowych elementów zrównoważonego zaopatrzenia jest współpraca. Aby nasze zaopatrzenie było zrównoważone, potrzebujemy współpracy w trakcie całego procesu. Żadna osoba, firma czy branża nie jest w stanie wprowadzić zmian, ale razem możemy osiągnąć sukces. Nasze wspólne wysiłki zaczynają się u naszych korzeni – oddajemy, zanim zaczniemy otrzymywać. Domtar jest silnie zaangażowany w życie lokalnych społeczności, w których działamy, włączając w to miejsca, w których znajdują się nasze fabryki i miasta, w których mieszczą się nasze biura, a od 2012 roku przekazaliśmy ponad 6 milionów dolarów na rzecz różnych organizacji filantropijnych, skupiając się głównie na alfabetyzacji, zdrowiu i zdrowym trybie życia oraz zrównoważonym rozwoju. Domtar utrzymuje również pełne szacunku, oparte na współpracy stosunki ze społecznościami rdzennych mieszkańców obszarów, w których korzystamy z gruntów publicznych. Pomaga to zapewnić, że korzyści z naszych działań pozostają w tych społecznościach, a długoterminowa przyszłość społeczności, z którymi współpracujemy, pomaga uczynić nasze działania zrównoważonymi. Współpracujemy z innymi w celu zachowania lasów dla przyszłych pokoleń, ochrony bioróżnorodności naturalnych ekosystemów leśnych oraz promowania zrównoważonych praktyk zarządzania, które minimalizują wpływ na środowisko.

Podejmowanie działań

Choć obietnice i zobowiązania są ważne, to działania, które za nimi idą, są jeszcze ważniejsze. To, skąd pozyskujemy nasze drewno, ma kluczowe znaczenie, dlatego pozyskujemy tylko te produkty drewniane, które posiadają certyfikaty zgodności z normami zrównoważonego rozwoju i unikamy tych, które pochodzą z lasów o wysokiej wartości ochronnej. Domtar ściśle współpracuje z wiodącymi grupami ekologicznymi i partnerami korporacyjnymi, aby pomóc właścicielom gruntów w zrównoważonym zarządzaniu lasami poprzez dostarczanie niezbędnych zasobów, wiedzy i narzędzi, ponieważ naszym celem jest umożliwienie właścicielom gruntów zachowania lasów jako lasów i ochrony zagrożonych lasów i dzikiej przyrody.

Staramy się również edukować osoby z naszego otoczenia na temat tego, jak działamy i jak mogą przyłączyć się do sprawy, poprzez media takie jak ten blog. W naszej serii Sustainability 101 poruszyliśmy takie tematy jak gospodarka cyrkularna, jak wybrać ekologiczny papier biurowy i inne. Poprzez edukację i praktykę upewniamy się, że zrównoważone zaopatrzenie będzie kontynuowane i rozpowszechniane poza Domtar i w całej naszej branży.

Przejrzystość

Wreszcie, najlepszym sposobem na zapewnienie zrównoważonego zaopatrzenia jest odpowiedzialność. Będąc transparentnym, zapewniamy, że jesteśmy rozliczani przez naszych udziałowców, naszych kolegów i innych, którym zależy na przyszłości naszej Ziemi. Jako producent wyrobów z włókien drzewnych, Domtar jest zaangażowany w długoterminowe zrównoważenie lasów Ameryki Północnej. Pozyskujemy drewno w sposób odpowiedzialny, stosując najwyższe standardy certyfikacji. Współpracujemy z wiodącymi grupami ekologicznymi, aby poprawić nasze wyniki i pomóc w generowaniu funduszy na programy ochrony przyrody na całym świecie, a także udostępniamy nasze prace na naszej stronie internetowej. Jesteśmy szczególnie dumni z naszej współpracy z małymi właścicielami ziemskimi, takimi jak Donna Janssen, w celu rozszerzenia stosowania zrównoważonych praktyk leśnych. Wierzymy, że wybory, których dokonujemy powinny pozostawić lasy, od których zależymy i społeczności, których jesteśmy częścią, w lepszej kondycji na dłuższą metę, a nasze Zasady Zrównoważonej Gospodarki Leśnej pomagają nam urzeczywistnić to przekonanie. Zasady Zrównoważonej Gospodarki Leśnej firmy Domtar regulują nasze zakupy włókien, wymagając przejrzystości, współpracy i odpowiedzialności we wszystkich naszych transakcjach.

Czytać:  Firmowe wizytówki. 3 powody, dla których musisz je mieć!

Aby dowiedzieć się więcej o naszych praktykach, pobierz arkusz Zasad Zrównoważonej Gospodarki Leśnej lub posłuchaj naszej serii programów Partners in Sustainability Series.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.