Przejdź do treści

Litho drukuje na systemie siatkowym

Litho drukuje na systemie siatkowym

Jeśli nie wymagasz zamówienia na konkretny, nietypowy materiał lub w rzeczywistości, jeśli zamawiasz dużą ilość danego zamówienia na druk, wówczas Twoje zamówienie na 20 000 lub mniej ulotek zostanie wydrukowane na tzw. systemie siatkowym Jak działa system siatkowy Ten system siatkowy ma na celu wyjaśnienie, w jaki sposób Twoje zamówienie na druk jest planowane i drukowane razem na znacznie większym arkuszu z zamówieniami innych klientów. Musimy „zgrać” różne zamówienia razem, aby zamówienia klientów były jak najbardziej opłacalne. Zaproponujmy na przykład, że drukujemy 5000 dużych arkuszy papieru A2 na prasie i mamy podział jak pokazano na naszej ilustracji.

W ten sposób podzielimy arkusz, aby zapewnić 4 klientom, którzy złożyli zamówienia na ten sam materiał o połysku 170 g/m², ich różne ilości. Jak widać na ilustracji: Klient A zamawia plakaty 5000 x A3, klient B 5000 x A4 ulotki, następnie klient C zamawia 5000 A5, ale klient D zamówił 10.000 ulotek A6, więc to zadanie jest planowane dwukrotnie, aby zduplikować wymaganą ilość końcową. Oznacza to, że aby osiągnąć ten cel, należy wprowadzić „przerwy cenowe”. Przez „przerwy cenowe” rozumiemy, że możemy na przykład wydrukować 1000, 2500 i 5000, a nie ilości pomiędzy nimi, ponieważ nie są one dostępne.

Klient, który potrzebuje 3000 ulotek, może wydrukować 5000 egzemplarzy, co jest bardziej opłacalne, ponieważ jest to następna obniżka ceny. Nie jest to konieczne, ponieważ koszt wydrukowania 5000 ulotek nie jest dwukrotnie wyższy od kosztu wydrukowania 2 x 2500. Główny koszt wykonania dowolnego druku litho jest w początkowym ustawieniu. Wynika to z tego, że płyty, które są produkowane i doprowadzają prasę drukarską do koloru i do prędkości, gdy prasa pracuje na pełnych obrotach, wtedy koszty są tylko dla farby i papieru, które stanowią najmniejszą część kosztu. Z tego powodu koszt jednostkowy każdego arkusza jest znacznie niższy, im więcej kupują – tym taniej się staje.

Czytać:  Jak skonfigurować projekty graficzne do druku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.