Przejdź do treści

Gdzie i jak oprawia się pracę dyplomową?

Gdzie i jak oprawia się pracę dyplomową?

Oprawianie prac dyplomowych to nie tylko moda, ale standard. Dziś każdy, kto oddaje swoją pracę dyplomową, ze względów praktycznych, oprawia ją. Dzięki temu praca wygląda estetyczniej, posiada zabezpieczenie przed zabrudzeniem, a także przenoszenie pracy jest o wiele bardziej praktyczne. Kartki nie gubią się, a czytanie pracy jest o wiele łatwiejsze. Zobacz, jaką rolę okładce przypisuje nauka oraz jakie są najpopularniejsze metody oprawy prac.

Oprawa – dzieło sztuki czy zabezpieczenie przed zabrudzeniem?

Równolegle z rozwojem piśmiennictwa rozwijały się także różne techniki oprawy ksiąg oraz prac. W minionych epokach, ze względu na wysoką cenę opraw, książki nabywano „in crudo”, czyli bez oprawy. Najpowszechniejszym materiałem stosowanym do oprawy był pergamin, którego główną funkcją była ochrona książki przed zabrudzeniami.

Bogatsze osoby mogły pozwolić sobie na nieco bardziej wyrafinowaną wersję okładki, którą zwykle wykonywano z tektury powlekanej skórą oraz ozdabianej różnego rodzaju kamieniami szlachetnymi oraz złotem. Taka okładka – zdaniem wybitnego badacza dziejów obwolut oraz okładek Janusza Duninem – bardzo często zaczynała funkcjonować jako samodzielne dzieło sztuki.

Badacz wymienił następujące funkcje, jakie pełni okładka. Głównym zadaniem oprawy jest odpowiednia ochrona książki przed działaniem czynników zewnętrznych, a także przed zabrudzeniem. Wbrew znanemu powiedzeniu, by nie cenić książki po okładce, oprawa powinna mówić o zawartości książki, oddawać jej charakter oraz być zachętą do otwarcia.

Mimo że okładki są tworzone przez artystów od czasów średniowiecza, to jednak dopiero na przełomie XIX i XX wieku wraz z nobilitacją sztuk użytkowych, sztuka oprawy książek zyskała prawdziwe uznanie. Sztuka to przecież nie dzieło jakiś magicznych sił, ale wytwory, które tworzą ludzie z myślą o innych ludziach. Z tego względu oprawa jest sposobem na pozyskanie uwagi czytelnika, a także na dodanie pracy walorów estetycznym.

Bindowanie najpopularniejszą metodą oprawy

O tym, że podobny pogląd podziela niemal całe społeczeństwo, świadczy chociażby fakt, że wszystkie książki posiadają jakąkolwiek oprawkę oraz wszystkie prace dyplomowe czy też zwyczajne prace zaliczeniowe na studiach.

Najpopularniejszą metodą oprawiania prac jej bindowanie. Arkusze umieszcza się w bindownicy, która tworzy kwadratowe dziurki w papierze, których wzór odpowiada ząbkom z listwy do bindowania. W ten sposób, poprzez dokładne dopasowanie listewki do wzoru kartki można łatwo zbindować pracę. Listwa plastikowa pozwala na swobodne wielokrotne rozpinanie i spinanie materiałów.

Nie tylko na studiach, ale także podczas tworzenia wszelkiego rodzaju projektów czy ofert dla klienta, doskonale sprawdzają się różnego rodzaju listwy zatrzaskowe oraz listwy wsuwane, które pozwalają na swobodne uzupełnienie i wymianę kartek. Dzięki tej dogodności tworzenie katalogów ofertowych dla klienta będzie nad wyraz proste i przyjemne.

Szybka i tania oprawa prac dyplomowych

Dziś oprawa pracy licencjackiej czy oprawa pracy magisterskiej, czy też oprawa pracy inżynierskiej jest ogólnodostępna. Inaczej niż w przeszłości nie trzeba stać w długiej kolejce i czekać na swoje zamówienie. Współcześnie wszystkie nowoczesne punkty ksero oferują tego rodzaju udogodnienia. Jednym z punktów ksero, który oferuje tego typu usługi jak oprawianie prac jest PrintEria.pl. Wystarczy wejść na stronę i zamówić oprawę online z dostawą do dowolnie wybranego miejsca. Tym samym, nie ruszając się z domu, załatwiamy paroma kliknięciami załatwiamy swoje sprawy. Nie musimy stać w kolejce, by odebrać pięknie oprawioną pracę. W krakowskiej drukarni wszystko dzieje się bez naszej ingerencji.

Najpopularniejszym sposobem na oprawę tego typu prac jest korzystanie z twardych opraw z napisem wskazującym na rodzaj pracy. Często napisowi towarzyszy również logo uczelni, na której student studiował. Podczas oprawiania tego rodzaju prac korzysta się z kanałowej oprawy zaciskowej z metalowym grzbietem. Dzięki temu wydrukowana praca jest wyjątkowo bezpieczna. Tkaninowa faktura oprawki jest wyjątkowo odporna na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, chroniąc tym samym wnętrze pracy. Tego typu oprawa umożliwia otwarcie pracy i uzupełnienie ją o dodatkowe kartki.

Czytać:  Top 5 produktów, które najczęściej drukują studenci

Jeśli więc nie wiesz, gdzie drukowanie prac dyplomowych Kraków jest najszybsze oraz online, wejdź na PrintEria.pl i przekonaj się, jak szybko bez wychodzenia z domu możesz oprawić Twoją pracę.

Kartki Twojej pracy nie są w żaden sposób uszkadzane, na przykład przez przedziurkowanie, zszycie czy też sklejenie. W tej metodzie kartki są mocne sprasowane i w ten sposób łączone ze sobą do metalowego grzbietu o profilu C. Tego rodzaju prace są zwykle pokrywane fakturze będącą imitacji skóry albo tkaniny. Z tego powodu są bardzo eleganckie i świetnie prezentują się podczas prezentacji.

Jaki jest najlepszy sposób oprawy?

Jak widać, istnieje wiele sposób oprawy prac oraz dokumentów. Każda z tych metod sprawdzi się w innych warunkach. Bindowanie jest świetną metodą złączenia ze sobą notatek, ponieważ kartki możemy obraz 360 stopni wokół listwy. Z tego względu czytanie oraz tworzenie małych zapisków jest wyjątkowo wygodne. Jeżeli natomiast zależy nam na względach estetycznych i chcemy, by przykładowo nasz katalog ofertowy prezentował się elegancko, a przy tym był poręczny i wygodny w przeglądaniu, warto zainwestować w listwę zatrzaskową. Pozwala ona klientowi na komfortowe przeglądanie oferty. Natomiast osobie, która prezentuje materiały, umożliwia łatwe i bezproblemowe uzupełnianie zawartości oferty.

Twarda oprawa jest zwykle stosowana podczas oprawiania prac dyplomowych. Nic dziwnego. Tworząc tego typu pracę, tworzymy coś na kształt książki. Dlatego warto zadbać również o odpowiednią oprawę tego rodzaju pracy. Twarda oprawka zapewnia wysoki poziom ochrony przed uszkodzeniami oraz zabrudzeniami.

Już dziś zadbaj o to, by Twoja praca albo oferta prezentowała się świetnie i była zabezpieczona przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.