Przejdź do treści

Top 5 produktów, które najczęściej drukują studenci

Top 5 produktów, które najczęściej drukują studenci

Podczas roku akademickiego, prawie każda drukarnia internetowa ma mnóstwo pracy. Jak się okazuje, studenci okupują nie tylko punkty stacjonarne, chętnie korzystają także z druku cyfrowego online. Studia to okres, w którym używa się ogromnej ilości arkuszy papieru – notatki, dokumenty czy harmonogramy to tylko niektóre z często drukowanych plików. Czy druk plakatów jest popularny wśród studentów? A może ludzie walczący o wyższe wykształcenie bardziej potrzebują druku broszur? Chcesz poznać „Top 5 produktów, które najczęściej drukują studenci”? Zapraszamy do czytania!

Numer 5: Książki

Jakie książki studenci drukują w taniej drukarni? Dlaczego znalazły się one w rankingu, skoro nie każdy jest pisarzem? Nie chodzi tutaj o dzieła napisane przez studentów. Mamy na myśli druk cyfrowy książek takich, jak podręczniki. Jak wiadomo, portfel przeciętnego studenta nie jest zbyt gruby, dlatego też szuka on jak najmniej kosztownych rozwiązań. Dobra drukarnia wykona zlecenie zainteresowanego w krótkim czasie, pobierając za to mniejszą opłatę, niż księgarnia za oryginalny podręcznik. Tym bardziej, że zazwyczaj studenci nie potrzebują całości, a jedynie kilku lub kilkunastu stron. Jeśli większa liczba studentów wymaga takiego druku, warto skorzystać z usług, które oferuje drukarnia online. Przyniesie to oszczędność nie tylko pieniężną, ale również czasową – stanie w korkach, aby trafić do długich kolejek niekoniecznie jest marzeniem zabieganego studenta. Jeśli więc człowiek uczęszczający na uczelnię wyższą posiada podręcznik w formie elektronicznej, np. formacie PDF, zazwyczaj nie kupuje papierowej książki, a korzysta z druku cyfrowego, drukując potrzebne na zajęcia fragmenty.

Numer 4: Harmonogramy

Życie studenta bardzo często opiera się na harmonogramach. Do drukarni cyfrowej przybywają tłumy – każdy chce mieć wydrukowany harmonogram zajęć. Od n niedawna tradycyjny plan na papierze zastępuje ten w PDF, jednak mimo wszystko wciąż wielu studentów wybiera formę fizyczną harmonogramu. Tania drukarnia z pewnością spełni oczekiwania takich osób, drukując wszelkie plany zajęć za niewielką cenę. Na papierowy harmonogram łatwiej nanieść zmiany czy podkreślić najważniejsze informacje. Aby jak najbardziej obniżyć koszty wydruku planu, który często zajmuje wiele stron A4, warto zebrać grupę studentów, którzy chcą mieć harmonogram na papierze i zamówić wydruki w drukarni online. Zlecenie zostanie zrealizowane szybciej, poza tym studenci nie będą musieli czekać w długich kolejkach, a także wybierać się na drugi koniec miasta, aby zrealizować wydruki jak najtaniej. Drukarnia internetowa z chęcią przyjmie podobne zadanie, nawet jeśli nie będzie ono wysokonakładowe. W rzeczywistości o wydruk planu może poprosić nawet jedna osoba. Studenci, poza harmonogramami zajęć, drukują także harmonogramy sesji – wszystko po to, aby nie zapomnieć o żadnym egzaminie. Do takich celów również polecamy drukarnię online.

Numer 3: Dokumenty

Druk cyfrowy dokumentów? Oczywiście! Studenci korzystają z niego bardzo często. Przede wszystkim, gdy starają się o dofinansowania, stypendia czy miejsca w domach studenckich. Niektóre uczelnie wymagają również druku cyfrowego deklaracji przedmiotów, na które zapisani są uczniowie szkół wyższych. Szczególnie na początku pierwszego semestru, w połowie roku akademickiego i pod koniec drugiego semestru studenci okupują drukarnie stacjonarne. Niektórzy korzystają także z usług drukarni internetowej, co często okazuje się bardziej opłacalne. Jak głosi stare porzekadło, czas to pieniądz. Sprawdza się to także podczas studiów – studenci potrzebują czasu na naukę, ale także na hobby, pasję czy pracę. Drukarnia online umożliwia złożenie zamówienia za pomocą Internetu, a także dostarczenie wydruków prosto do mieszkania. Wszystko to odbywa się bardzo sprawnie, dzięki czemu student nie będzie musiał długo czekać na swoje arkusze. Warto więc znaleźć dobrą drukarnię internetową i skorzystać z jej usług podczas kompletowania dokumentów w wersji papierowej.

Czytać:  Jak skutecznie uczyć się na studiach? Druki do nauki na każdą kieszeń!

Numer 2: Notatki

Student i notatki to nierozłączny duet. Drukarnia cyfrowa, przede wszystkim w okresie sesji, ma dużo pracy. Coraz mniej osób stawia na notatki ręczne – w salach wykładowych często widać laptopy czy tablety, które służą do tworzenia zapisków z zajęć. Czy jest to dobry sposób? Sądzimy, że tak. Po arkuszach wydrukowanych technologią druku cyfrowego, możesz dowolnie pisać. Na tych zapisanych również, jednak jeśli, np. będziesz chciał zakreślić ważne informacje zakreślaczem, długopis może się rozmazać. Tusz natomiast pozostanie na swoim miejscu. Warto znaleźć dobrą drukarnię, której stale będziesz zlecał wydruki. Dzięki temu zyskasz pewność, że Twoje arkusze będą zadrukowane w sposób poprawny, bez ucięcia czy rozmazania tekstu. W celu drukowania notatek również możesz pomyśleć o usługach drukarni internetowej. Jest to tańsza i szybsza opcja, dzięki której otrzymasz wydruki bez wychodzenia z domu. Z pewnością będziesz mógł liczyć także na wysoką jakość zadruku arkuszy. Jeśli więc potrzebujesz notatek na papierze, aby uczyć się z nich na sesję, poszukaj w Internecie najlepszej drukarni online.

Numer 1: Zdjęcia

„Zdjęcia? Jakie zdjęcia? Przecież nie każdy jest fotografem”. Oczywiście, że nie. Nie wszyscy studenci są jednak regularnymi uczestnikami wykładów. Nie każdy też robi rzetelne, spójne notatki. Drukarnia internetowa często dostaje zlecenia, aby wydrukować zdjęcia zapisków kolegów studenta. Co prawda nie każdy lubi dzielić się notatkami, jednak jest wielu takich, którzy „pomagają kolegom w potrzebie”, np. udostępniając zdjęcia zawartości swoich zeszytów na grupach, na portalach społecznościowych. Wspomniani koledzy oczywiście bardzo na tym korzystają, mając materiały do nauki. Druk cyfrowy zdjęć okazuje się więc najpopularniejszy wśród uczniów szkół wyższych. Znajdź tanią drukarnię, przynieś pendrive’a ze zdjęciami notatek i przygotuj się na sesję!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.