Przejdź do treści

Co to jest drukowanie broszur typu push-out?

Co to jest drukowanie broszur typu push-out?

Aby podać przykład wypchnięcia, chwyć garść papieru, powiedzmy 20 kartek A4, a następnie spróbuj złożyć je wszystkie razem – zobaczysz, że zewnętrzne strony muszą dalej podróżować tam, gdzie byłby grzbiet, co sprawia, że są krótsze w porównaniu z innymi stronami, albo że wewnętrzne strony są za długie. Aby przyciąć ten dokument, zwykle przycinamy go do najkrótszej kartki, więc w ten sposób wewnętrzne strony ucierpią, a drukowane informacje bez wątpienia zostaną utracone, ponieważ dokument jest przycinany do tyłu.

Używanie 20 arkuszy A4 może być trochę ekstremalne (ponieważ stworzyłoby to 80 stronicowy dokument A5), ale przesadzamy z tym problemem, więc łatwiej go wyjaśnić. Zwykle, gdy drukujemy broszurę z dokumentem o objętości do 48 stron, mamy problem, chyba że informacja znajduje się zbyt blisko krawędzi dokumentu, wtedy może on zostać utracony, gdy dokument zostanie przycięty przed złożeniem i zszywaniem. Istnieje na to pewna tolerancja w obszarze krwawienia, ale cięższe materiały ucierpią bardziej.

Aby uniknąć tego problemu i nadać dokumentowi bardziej profesjonalny wygląd, należy zachować wszystkie ważne informacje o spadzie z listwy o co najmniej 8 mm, zwykle sugerujemy, aby standardowy dokument o mniejszej ilości stron był oddalony od listwy o co najmniej 5 mm, przy czym wypchnięcie może zwiększyć się do 8 lub 10 mm, szczególnie na zewnętrznych krawędziach.

Projektanci nie powinni zmieniać każdej 4-stronicowej części dokumentu, aby uniknąć efektu wypychania. Każda 4-stronicowa sekcja zostanie zmniejszona na szerokość, aby zmniejszyć wpływ wypychania, tak jest z pewnością w przypadku cięższego materiału, ale zazwyczaj klienci decydują się na oprawę klejoną lub idealną oprawę na 52 strony i więcej, lub w rzeczywistości zmniejszenie grubości materiału pomoże przeciwdziałać temu problemowi.

To tylko 1 lub 2 milimetry do krawędzi dokumentu, jeśli przesunie się on nieco na gilotynie, to prawdopodobnie obetnie część krawędzi.

Zwykle prosimy, aby wszystkie ważne informacje były przechowywane w odległości 5 mm od obszaru obcięcia.

Tak samo jest z numerami stron, znajdują się one niebezpiecznie blisko krawędzi listwy, istnieje element znany jako „wypchnięcie”, co dzieje się z dokumentem mającym tyle stron, że spowoduje to problem.

Czytać:  Własne logo na artykułach biurowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.