Przejdź do treści

Naklejka wypukła – zaskocz wszystkich

Naklejka wypukła - zaskocz wszystkich

Aby skutecznie zareklamować swoją firmę czy po prostu działalność, używa się różnych sposobów, takich jak kampanie reklamowe, naklejki, drukuje się broszury, ulotki, wizytówki i tym podobne. Jak klient zareaguje na nowość, którą są wypukłe naklejki?

Podstawowe informacje o naklejkach wypukłych

Naklejki wypukłe są również określane jako naklejki 3D. Ich wypukłość powoduje specjalna substancja, której głównym składnikiem jest przezroczysta żywica poliuretanowa. To dzięki niej naklejki takie posiadają trójwymiarowy wygląd oraz są przyjemne i gładkie w dotyku. Warstwa żywicy daje takim naklejkom również odporność na wilgoć, promieniowanie UV oraz uszkodzenia mechaniczne. Poza tym walory zyskuje również ich wygląd (niepowtarzalny soczewkowy efekt wypukłości). Bazą dla wypukłych naklejek jest zazwyczaj biała folia samoprzylepna, która bardzo mocno wiąże się z żywicą. Naklejka taka może zostać wykonana w dowolnym kształcie, jednak ze względów technicznych istnieją pewne ograniczenia, tzn. narożniki muszą być lekko zaokrąglone. Dzięki drukowi w technologii cyfrowej do stworzenia takiej naklejki możliwe jest wykorzystanie nieograniczonej liczby kolorów z palety. Naklejkę taką wydrukujemy w praktycznie każdej drukarni internetowej, jak i stacjonarnej.

Do czego wykorzystać wypukłe naklejki?

Naklejki 3D mogą przydać się wszędzie. Wykorzystuje się je jako naklejki ze znakami firmowymi dla wszelkiego rodzaju produktów: samochodów, mebli, komputerów, sprzętu elektronicznego, AGD, elektrycznego, i tym podobnie. Mogą również posłużyć podczas kampanii reklamowej produktu, który mamy zamiar wprowadzić w obieg. Tak naprawdę nie ma zbyt wielu ograniczeń co do ich zastosowań. Naklejki wypukłe mogą być nawet znaczkami odblaskowymi do naklejenia na kurtki dla dzieci i dorosłych. Dobrze też sprawdzają się jako logo firmy naklejane na wszelkich przesyłkach, co daje niepowtarzalny efekt. Naklejki można również przykleić na wydrukowanych plakatach w miejscach, gdzie zostały one przypadkowo uszkodzone lub przetarte. Stworzy to niesamowity efekt pewnej trójwymiarowości tych druków.

Skąd wziąć naklejki 3D?

Nabycie wypukłych naklejek jest prostsze, niż mogłoby się to wydawać. W obecnej chwili większość drukarni online oferuje ich stworzenie. Nie musimy od razu zamawiać ogromnych nakładów – drukarnie takie wyprodukują dla nas nawet kilka sztuk. Wszystko zależy od naszego zapotrzebowania na dane naklejki. Pamiętajmy, że mogą one mieć dowolny rozmiar i kształt, a konieczność lekkiego zaokrąglenia rogów jest zaletą, ponieważ dzięki niej żywica lepiej rozlewa się na całej powierzchni, a efekt wypukłości jest bardziej widoczny. Żeby nasze naklejki miały maksymalnie wysoką jakość, drukarnie cyfrowe proszą, aby dostarczać im je w formie wektorowej, co pozwoli na dowolne skalowanie grafiki bez utraty jej wyrazistości.

„Nie umiem projektować naklejek. Co zrobić?”

Niektórym wydaje się, że zaprojektowane przez nich naklejki będą raczej odrzucać, niż przyciągać wzrok. Wiadomo, nie każdy ma talent do tworzenia grafiki. Warto w takim wypadku poszukać dobrej drukarni, która w zakresie swoich usług oferuje również zaprojektowanie dla nas naklejki. Jest to bardzo dobra opcja, ponieważ jakość naszej naklejki nie będzie zależeć od własnych zdolności graficznych. Pracę najlepiej zlecić profesjonaliście i oczekiwać od niego jej profesjonalnego wykonania. Jeśli projekt nam się nie spodoba, zawsze możemy poprosić o jego przerobienie, aby bardziej przypadł do gustu nam i naszym klientom.

Dostępne warianty

Proces produkcji naklejek wypukłych uległ bardzo istotnym zmianom. Wszystko dzięki rozwojowi, modernizacji i wprowadzeniu do użytku nowego sprzętu. Wśród najważniejszych nowości, które oferują niektóre drukarnie online, znajduje się wprowadzenie zupełnie nowej palety folii. Dostępne są naklejki drukowane nie tylko na standardowych białych foliach, ale również: naklejki drukowane na foliach bezbarwnych, metalizowanych, brokatowych czy odblaskowych. Wprowadzono również nowy typ żywicy, będącej bardziej elastyczną. Tak, jak poprzedniczka, również jest ona odporna na warunki zewnętrzne, np. promieniowanie UV. Powłoka nie żółknie, a samą naklejkę można stosować również na zewnątrz.

Czytać:  Czy rozklejanie wlepek jest legalne? naklejki reklamowe jako narzędzie promocyjne

„Ile będę czekać?”

Nie trudno domyślić się, że czas oczekiwania na wykonanie naszego zamówienia jest wprost proporcjonalny do wielkości zlecenia. Im więcej naklejek zamówimy, tym dłużej będziemy czekać. Nie jest to jednak kosmiczny czas. Aby go poznać, warto przeczytać kilka opinii na temat punktu, z której chcemy skorzystać. Dzięki temu dowiemy się także, czy jest to tania drukarnia. Można również napisać w tej sprawie do obsługi danego punktu. Większość z nich odpisuje na wiadomości w bardzo sprawnym tempie.

Naklejki wypukłe – czy warto?

Reklama naszej firmy poprzez naklejki wypukłe na pewno wyróżni nas na tle innych. Sposób ten nie jest jeszcze na tyle popularny, żeby prawie wszyscy z niego korzystali. Warto przeznaczyć część pieniędzy w dobrej drukarni na kampanię reklamową z użyciem tak innowacyjnych środków. Naklejki 3D, bardzo niepozorne, mogą przyciągnąć potencjalnych klientów oraz sprawić, że nasza firma stanie się bardziej rozpoznawalna i zapadnie w pamięć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.