Przejdź do treści

Jak powinno przechowywać się papier?

Jak powinno przechowywać się papier?

Podobnie jak w przypadku każdego innego produktu, gdzie liczy się wysoka wydajność i wysoka jakość, niewielki stopień dbałości o papier może zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy. Jak każda dobra drukarnia wie, trochę troski może efektywnie zamienić to, co ledwie akceptowalne na wybitne, jeśli chodzi o jakość. Dowiedz się, jakie kroki możesz podjąć, aby jak najlepiej przechowywać papier.

Zanim przejdziesz do druku broszur, naucz się chronić papier

Aby uzyskać optymalne warunki przechowywania papieru firmowego, postępuj zgodnie z tymi wytycznymi:

  • Pozostaw papier w opakowaniu, aż będzie gotowy do załadowania go do urządzenia.
  • Nie przechowuj papieru bezpośrednio na podłodze. Przechowuj go za to na paletach, półkach lub w szafkach.
  • Przechowuj papier w temperaturze od 20 °C do 24,4 °C i wilgotności względnej od 35% do 55%.

Dbaj o swój papier do drukarki, a odwdzięczy Ci się po stokroć! Chociaż instrukcje dotyczące przechowywania papieru mogą wydawać się banalne i oczywiste, możesz być zaskoczony jak kilka prostych kroków, które tutaj opisaliśmy, pomoże Ci zapewnić jak najlepsze rezultaty.

Jak układa się papier w profesjonalnych drukarniach cyfrowych?

Twoje zamówienie na papier będzie zwykle wysyłane do Ciebie w solidnych kartonach z tektury. Liczba ryz w każdym opakowaniu zależy od rozmiaru papieru. A4 ryza, ryza A0 czy też papier B5 w ryzach będą pakowane inaczej. Jeśli zamówiłeś dużą ilość, kartony będą układane na drewnianych paletach. Ostrożnie układaj poszczególne ryzy lub kartony jeden na drugim. Pomoże to uniknąć zmiażdżenia krawędzi lub spowodowania jakichkolwiek innych uszkodzeń. Układaj nie więcej niż pięć kartonów na sobie. Palety można układać po 3 na sobie. Obchodzenie się z papierowymi kartonami z zachowaniem ostrożności jest bardzo ważne w przechowywaniu papieru! Upuszczanie, rzucanie, uderzanie wózkiem widłowym lub niewłaściwe obchodzenie się z kartonami papierowymi może w oczywisty sposób spowodować uszkodzenie papieru. Możesz nie zauważyć uszkodzenia, dopóki nie wystąpią zacięcia papieru w drukarce lub inne problemy z podawaniem papieru.

Sposób drukarni internetowych na odpowiednie warunki

Przechowuj papier tylko na płaskich powierzchniach, najlepiej w szafce lub na półce. Nie przechowuj papieru na nierównych powierzchniach, takich jak górna krawędź drukarki lub krawędź stołu. Może to negatywnie wpłynąć na fizyczne właściwości papieru i powodować niską jakość wydruku, zacięcia papieru lub problemy z pobieraniem papieru. Nie przechowuj papieru na podłodze, aby uniknąć wchłaniania wilgoci. Wybierz obszar, który jest chroniony przed ekstremalnymi temperaturami i wilgotnością. Temperatura i wilgotność są kluczowymi czynnikami wpływającymi na wydajność papieru w kopiarce lub drukarce.

Papier jest higroskopijny. To oznacza, że ma tendencję do pochłaniania wilgoci z powietrza. Zmiany wilgotności i temperatury otoczenia mogą wpływać na następujące cechy fizyczne papieru drukarki:

  • Waga papieru
  • Grubość papieru
  • Sztywność papieru

Jak wilgoć i temperatura wpływa na jakość druku na płótnie i papierze?

Systemy grzewcze i klimatyzatory usuwają wilgoć z powietrza, a chłodnice wilgotność mogą zwiększać. Tym samym, jeśli opakowanie papieru pozostanie otwarte, papier może stracić lub zyskać na wilgoci. Papier, który utracił na wilgoci może smużyć i zostawiać plamy podczas drukowania. Ciepło powoduje odparowanie wilgoci w papierze i może powodować jednoczesne podawanie wielu arkuszy papieru. Klimatyzatory usuwają wilgoć z powietrza i mogą powodować smugi podczas drukowania. Wilgotna pogoda lub chłodnice mogą zwiększać wilgotność powietrza i tym samym zniekształcenie papieru oraz zacięcia w drukarce. Proces wykorzystywany przez kserokopiarki i drukarki laserowe – kserografia – jest bardzo wrażliwy na wilgoć w papierze. wilgotność szybko prowadzi do wilgotnych krawędzi i falowania się papieru. Z kolei zbyt niska wilgotność powoduje kurczenie się papieru i wysychanie jego brzegów.

Czytać:  Eksperymenty i podboje, czyli historia papieru

Drukarnia online zdradza sposoby obchodzenia się z papierem

Słaba wydajność to też rezultat! Dlatego tak ważne jest, aby dbać odpowiednio o swój papier. Trzymaj papier z dala od drzwi, okien i otworów wentylacyjnych. Unikaj przechowywania papieru i materiałów drukarskich w pobliżu otworów grzewczych i klimatyzacyjnych lub w pobliżu często używanych okien i drzwi. Fluktuacje temperatury i wilgotności w pobliżu tych obszarów mogą spowodować uszkodzenie papieru. Większość środowisk z systemami klimatyzacyjnymi zapewnia odpowiednią temperaturę i wilgotność. Jeśli znajdujesz się w środowisku, które nie jest klimatyzowane, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  1. Minimalna temperatura powinna wynosić 10° C przy wilgotności względnej 15%
  2. Maksymalna temperatura powinna wynosić 27,2° C przy wilgotności względnej 85%

Nie mniej, zalecane przedziały temperatur i wilgoci, w jakich należy przechowywać papier wynosi odpowiednio 20-24° C oraz 45-55% wilgotności względnej.

Najlepsze sposoby tanich drukarni na obniżanie kosztów

W celu uzyskania najlepszych rezultatów zalecamy pozostawić ryzę zapieczętowaną w oryginalnym opakowaniu. Nie otwieraj opakowania, dopóki nie będziesz gotowy do załadowania papieru do kopiarki lub drukarki. Dlaczego? Zwykle owinięta ryza jest wyposażona w wewnętrzną podszewkę chroniącą przed wilgocią. Po otwarciu opakowania bariera ochronna zniknie, a wilgoć może się przedostać i spowodować nadmierne zwijanie papieru i inne problemy. Po otwarciu ryzy ponownie zamknij opakowanie taśmą, jeśli nie zużyjesz natychmiast całego papieru, na przykład, jeśli pozostanie niewykorzystany przez noc. Jeszcze lepiej, gdy przechowujesz nieużyty luźny papier w zamykanej plastikowej torbie. Nie przechowuj papieru w tacach urządzeń. Weź arkusz ze środka ryzy, jeśli opakowanie zostanie nieumyślnie otwarte. Po otwarciu oryginalnego opakowania papier powlekany przechowuj w zamykanych torebkach lub zamykanych pudełkach. Stosuj zasadę trzech miesięcy. Nie kupuj więcej papieru niż można zużyć w ciągu trzech miesięcy. Papier przechowywany przez dłuższy okres czasu może ulec uszkodzeniu w wyniku przedłużonej ekspozycji na środowisko.

Jak oszczędzić czas i pieniądze przechowując papier firmowy?

Wiele z powyższych zaleceń nie tyczy się tylko przechowywania czystego papieru, ale także wszelkiego rodzaju wydruków czy dokumentacji technicznej. Jako, że wysoka jakość papieru ważna jest w wielu dziedzinach i miejscach, należy pamiętać o podstawowej ochronie papieru przez cały rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.